imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Režim Divadlo se objevil ve watchOS 3.2 Beta


Přišel čas ukončit všechny spekulace kolem režimu Divadlo, konečně se objevil ve watchOS 3.2 Beta. Tento režim deaktivuje obrazovku, ztlumí hodinky, zároveň však umožní mít všechny notifikace na dosah ruky.

Do režimu Divadla se dostanete skrz vysunutí Ovládacího panelu. Zde naleznete ikonku s piktogramem dvou masek, po klepnutí změní barvu na oranžovou a spustí funkci, jíž budete využívat zejména v noci. Součástí předchozích spekulací bylo i to, že by tento noční režim sloužil pro ochranu očí v temnějším prostředí, ale už nyní je evidentní, že to rozhodně nebude hlavní funkce, i když by se to občas hodilo.

01_theater_mode_in_watchos_beta

Pokud máte Apple Watch, víte skutečně dobře, jak nepříjemné občas rozsvícení displeje nebo zvuk notifikace může být. Na druhý jmenovaný problém tu máme možnost „Do Not Disturb“, jež se objevila s prvním watchOS. Nicméně tento režim nejenže vypnul zvuky na hodinkách, ale kompletně blokoval všechny notifikace. Máme tu dedikované tlačítko pro ztlumení hodinek – v tom případě zase sice přijdeme o zvuky, ale notifikace nám pořád hodinky rozsvěcí.

02_theater_mode_in_watchos_beta

Nový režim tomu dává stopku. Jakmile ho jednou zapnete, vše zůstane při starém – notifikace budou přicházet, haptická odezva bude fungovat. Nebude se ale už rozsvěcovat displej a zvuky také utichnou. Navíc se nebude displej rozsvěcovat ani při zvednutí ruky, jelikož hodinky budou vědět, že teď prostě o obsah na displeji nemáte zájem. Velice se podobná funkce hodí třeba v kinech/divadlech nebo během spaní. Hodinky nebudou uživatele rušit během spánku nebo na místech, kde se úplně nehodí, abyste neustále ozařovali obličeje ostatních diváků.

03_theater_mode_in_watchos_beta

Tento režim má navíc pozitivní dopad i na výdrž. Jelikož hodinky zůstávají v klidu a displej se pořád nerozsvěcí, vydrží baterka o dost déle. Během spánku se navíc nebudete dočkávat děsivého probuzení skrz kužel světla. Jakmile přijde čas na použití hodinek, stačí kliknout na tlačítko a můžete pak v klidu procházet notifikace, jež vám během noci unikly.

Režim Divadlo je zatím dostupný pouze na Apple Watch s operačním systémem ve verzi 3.2 Beta, na veřejné vydání si ještě chvíli počkáme. Zatím se neobjevila žádná oficiální informace o tom, zda tento režim bude součástí i dalšího updatu iOS. Nám by se to ale dost líbilo – šlo by o skvělou funkci třeba během řízení.

Zdroje: The Verge a 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!