imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Režim Portrait Lighting a iPhone 7 Plus


Portrait Lighting byl vydán jako unikátní funkce pro iPhone X a iPhone 8 Plus. Někteří však tvrdí, že jde pouze o softwarové omezení. Je iPhone 7 Plus schopný využívat Portrait Lighting?

Jméno Steven Troughton-Smith se v minulosti objevilo ve spojení s příchodem iOS aplikace Soubory. Vývojáři kolem Applu ostatně často přinášejí informace, které internet dostávají do varu. Nová zpráva by však mohla být zajímavější o to, že se mluví o potenciálním limitování uživatelů. Troughton-Smith na svém Twitteru zveřejnil informaci o schopnosti upravovat fotky pořízené s Portrait Lighting i na iPhonu 7 Plus.

Jak se to mohlo stát? Vždyť jde o funkci exkluzivně dostupnou jen na iPhonu 8 Plus a iPhonu X. Troughton-Smith na zajímavou situaci přišel ve chvíli, kdy si fotku skrz AirDrop poslal i s efekty do druhého zařízení, následně bez problémů mohl upravovat efekt i nadále. Poté došel k závěru, že jde o softwarové řešení, kterým Apple z nějakého důvodu limituje uživatele. Funkce by dle všeho mohla fungovat i na více než rok starém zařízení.

Zprvu tato hypotéza vypadá věrohodně, fotka zaslaná na iPhone 7 Plus však již byla exportována. To je také důvod, proč bylo možné fotografii upravovat bez dalších zásadních nároků. Procesor je potřeba ve chvíli, kdy fotka vzniká, alespoň to odkryl John Gruber na svém blogu Daring Fireball. Překážkou pro používání Portrait Lighting není kamera, ale CPU.

A11 Bionic má zásadně vyšší výkon než A10 v iPhonu 7 Plus. Zvýšil se i výkon na jedno jádro, ale hlavní síla iPhonu 8, 8 Plus a iPhonu X však tkví v celkovém šestijádrovém výkonu. A11 Bionic je základním předpokladem pro to, aby Portrait Lighting v reálném čase fungoval. Jestliže by se tak dostala funkce i na starší zařízení se slabším výkonem, nefungovala by bezproblémově.

Zdroj: Daring Fireball

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.