imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Rozdíl mezi odložením a smazáním aplikace


V iOS 11 můžete v případě plného úložného prostoru umožnit systému „smazat“ aplikaci se zachováním všech důležitých nastavení. Pojďme se podívat, jaký je rozdíl mezi odložením a smazáním aplikace.

Před několika dny jsme psali, jak automaticky odstranit nepoužívané aplikace. V takovém případě systém odstraní nepoužívané aplikace pro uvolnění úložného prostoru. Nicméně je můžete kdykoliv nainstalovat zpět a pokračovat přesně tam, kde jste skončili.

iphone

Dojde totiž ke smazání samotné aplikace, nicméně o uložená data nepřijdete. Po opětovném nainstalování aplikace k nim budete mít stejný přístup, jako kdyby k žádnému smazání nikdy nedošlo. Aplikace můžete odložit pod Nastavení > Obecné > Úložiště: iPhone. Zde zvolte danou aplikaci, u které máte možnost ji odložit, nebo ji smazat.

Jaký je mezi těmito možnostmi rozdíl?

Pokud zvolíte červenou možnost „Smazat aplikaci“, jde o stejný proces jako v případě dlouhého stlačení ikony aplikace a její odstranění pomocí následného křížku. Tímto dojde ke smazání aplikace i všech v ní uložených dat. Oproti tomu možnost „Odložit aplikaci“ funguje stejně jako automatické odstranění zmíněné výše, tedy s odstraněním aplikace, ale zachováním uložených dat.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.