imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Rush Rally 2: závody po celém světě


V dnešním testu bychom vám rádi představili hru, která před ostatními zaujme poměrem cena/kvalita. Závodní hra se spoustou obsahu, bez nákupů ve hře a za pár korun? Taková je Rush Rally 2.

Automobilové závody jsou jeden z žánrů, který se dá adaptovat na dotykové displeje se snesitelnými kompromisy. Vzpomeňte si na GRID Autosport, který jsme na iMagazínu již probírali a je dostupný pro iOS a Android. Nicméně v tuto chvíli stojí poměrně hodně peněz. Co má tedy dělat někdo, kdo si chce užít virtuální závody, ale nechce se mu moc utrácet? Takovému člověku nabízíme Rush Rally 2.

Hra byla vydána v roce 2016 a nyní stojí 25 Kč, ovšem nabízený obsah odpovídá mnohem vyšší částce. Můžete hrát hned 4 herní módy, mezi které patří také hra více hráčů na více než 72 tratích s 10 různými automobily.

Hlavní atrakcí Rush Rally 2 je šampionát, během kterého se utkáte v 8 zemích na finské šotolině, skrze španělské zatáčky a kanadské hory. Zazávodíte si tak v různých podmínkách v různou denní dobu. Již to by stačilo na plnou hru, zábava zde ovšem nekončí.

Kromě šampionátu můžete hrát totiž ještě tři rallycross turnaje. V těch soupeříte na uzavřených tratích proti jednotlivým protivníkům. Musíte být ovšem opatrní, jelikož neopatrným řízením si můžete poškodit vůz a tím omezit jeho vlastnosti.

Pokud vás přestane bavit konkurence, můžete se vrhnout na dovednostní hry. V těch se například vyhýbáte padajícím raketám, sbíráte medaile nebo v plné rychlosti převážíte přívěs plný balonů.

Pro uvolnění naleznete v Rush Rally 2 i pár menších vtípků. Například chybí oficiální licence, a tudíž ve hře naleznete názvy jako například So-Pro (Sparco) nebo Castor (Castrol). Grafika je občas trochu zavádějící a až napodruhé jsem si všiml, že něco nesedí na polské Lancii. Nejlepší je ale pořadí, kdy soupeříte proti takovým ikonám, jako jsou Ben Klock (Ken Block) a Colin McRay (McRae).

Vozidla jsou v nabídce různorodá. Z důvodu chybějící licence ovšem chybí jejich jména, přesto jsem si jistý, že takřka každý rozpozná Audi Quattro, Ford Focus nebo Nissan Skyline.

Před závodem si můžete změnit barvu nebo si pohrát s nějakým tuningem. Nastavit si tak můžete například tvrdost podvozku, světlou výšku a brzdy. Hra zahrnuje opravdu bohatý obsah, to vše by ale bylo k ničemu, kdyby se dobře nehrála. Ovládání je ale naštěstí skvělé.

Vybrat si můžete navíc ze tří variant: virtuálního volantu, nahýbání telefonu a nastavitelnými tlačítky. Případně můžete využít podpory MFi ovladače. Samotné vozy nejsou pouze jinak obalené krychle, ale na cestě se taktéž jinak chovají. Čtyřkolky sedí oproti jedné nápravě jako přibité a rozdíly lze pozorovat na asfaltu, šotolině a sněhu.

Zmínit musíme také grafiku, která nás v době Asphaltu 9 moc neohromí, ale ani neurazí. Tratě jsou při západu slunce nádherné, padající déšť vytváří krásnou atmosféru a serpentiny pokryté sněhem okouzlující. Vše můžete pozorovat ze šesti různých úhlů, což je mezi mobilními hrami vzácností. Vývojář pracuje se svým vlastním enginem, který funguje překvapivě dobře. Během testování se mé zařízení vůbec nezahřívalo a úroveň baterie byla v pořádku.

U her s nižší cenovkou se pravidelně najde minimálně jedna chyba (ano, myslím tebe, Driving Zone 2!). Rush Rally 2 je ovšem levná jen pro vaši peněženku. Negativem může být jednodušší grafika a pořadí se občas schová za ostrůvek se senzory. Pokud stále váháte, můžete zkusit chvíli počkat, jelikož se v obchodě občas objevuje i se slevou.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.