imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

růst imessage app store zpomaluej

Růst App Storu pro iMessage se zpomaluje


Specializovaný iMessage App Store byl spuštěn ani ne před rokem a podle statistiky se šílený růst z loňského roku o něco zpomalil. App Store pro iMessage překonal za zhruba šest měsíců rekord iOS App Storu z roku 2008.

V iOS 10 byly představeny aplikace, nálepky a různé příslušenství pro iMessage, počáteční zájem ale nyní trochu opadl. Podle dat Sensor Tower je nyní pro iMessage dostupných zhruba 5 000 aplikací, což je skvělé číslo, když vezmeme v potaz, že stejný počet aplikací byl pro iPhony dostupný až po roce uvedení App Storu v roce 2008.

růst imessage app store zpomaluej

Sensor Tower do této statistiky nezapočítává balíčky nálepek, tudíž se jedná o reálné aplikace, které lze na App Storu najít. Vývojáři začali své výtvory na obchod nahrávat krátce po jeho spuštění. Během prvních deseti dní bylo k dispozici 400 aplikací a na konci října loňského roku to bylo již 1 100. To znamenalo nárůst o 116 %. O měsíc později bylo aplikací již 2 250 (nárůst o 108 %).

Mezi listopadem a prosincem byl ovšem zaznamenán výrazný pád a nárůst mezi těmito dvěma měsíci byl pouhých 65 %. Toto číslo se v lednu smrsklo na 18 % a v únoru dokonce na 9 %. V této době dosáhl App Store magické hranice 5 000 aplikací. Toto číslo je důležité z toho důvodu, že iOS App Store ho dosáhl až po roce fungování, zatímco s iMessage se to Applu povedlo za pouhého půl roku.

růst imessage app store zpomaluej

Kategorie her z toho tvoří 25,9 %, následované zábavou a utility (17,4 % a 9,2 %). Za nimi se nachází kategorie sociálních sítí, fotografie a video a životní styl. Zpráva se nezaobírá nálepkami, ačkoliv mají na růstu iMessage App Storu zajisté největší podíl.

Přitom před pár dny vydal Apple sérii reklam na téma „kupte si nálepky, jsou pro vás dobré“. Na iMessage kromě nespočtu animovaných gifů hopsajících kolem, blikajících a v podstatě si žijících vlastním životem, nic není. Apple se snaží vyzdvihnout různé způsoby, jakými se lze vyjádřit skrze nálepky, díky kterým můžete k vašim slovům přidat další význam.

růst imessage app store zpomaluej

Ve spojení s iMessage App Storem sice nelze mluvit o jednoznačném úspěchu, nicméně to vypadá, že Apple opět kápnul na něco, co by mohlo generovat obří příjmy. Ačkoliv se růst dramaticky zpomalil, největší vývojářská událost roku WWDC nás stále teprve čeká a na ní bychom se měli dozvědět více o iOS 11 a kam chce Apple iMessage posunout.

Zdroj: Sensor Tower

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!