imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Rychlost LTE se u nových iPhonů zvýšila


LTE čip v nových modelech iPhonů má znatelný dopad na rychlost downloadu a uploadu, v porovnání s iPhonem X jde o nárůst až na 266 %.

Přestože zatím nové iPhony pulty obchodů nezaplavily, první recenzenti již dokončili testování a přinášejí své výsledky. Nechybělo testování pomocí různých benchmarků, závěrečná měření nám nabízejí slušnou představu o telefonech, i když jde zatím jen o omezené množství zařízení.

Jedním z používaných benchmarků je i SpeedSmart, jenž sice nepatří k těm úplně nejpřesnějším možným, ale jasně naznačuje, že:

nové LTE čipy v iPhonech jsou extrémně rychlé.

Velký důraz na to nekladli, ale klidně mohli.

Bez přehánění mohli novinku trochu více zmínit. Mezi výsledky, které vznikly na sítích velkého amerického trojlístku (AT&T, Verizon a T-Mobile), najdeme jednoznačný nárůst rychlosti oproti loňskému iPhonu X. Například u AT&T se bavíme o nárůstu rychlosti stahování z 27,67 Mbps na 72,24 Mbps, což je více než 2,5krát více. Nejmenší nárůst pak recenzent zaznamenal v síti T-Mobile, ale stále tu šlo o více než dvojnásobný nárůst rychlosti.

Rychlost uploadu tak razantně nenarostla, ale i tak se není za co stydět. U T-Mobile vzrostl z 12,22 na 19,35 Mbps, v případě AT&T a Verizonu pak z 10,92 a 10,28 na 16,10 a 14,88 Mbps.

Co za tak rapidním růstem stojí? Odpověď je jednoduchá – nový gigabitový LTE čip s LAA (Licensed Assisted Access) a 4×4 MIMO (Multiple Input, Multiple Output) technologií. Nejde pochopitelně o nic, u čeho by nám srdíčko začalo bušit jako o život, ale jde o další dílek mozaiky. Když si je totiž spojíme dohromady, vypadá to, že budeme s letošními inovacemi opravdu spokojeni.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!