imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

S AirPods je spokojeno 98 % zákazníků


Přestože první reakce nebyly úplně ideální, zákazníci vypadají být s bezdrátovými sluchátky od Applu spokojeni. Nejnovější průzkum Experian and Creative Strategies ukazuje, že bylo s AirPods 82 % zákazníků „extrémně spokojeno“.

Při používání produktů od Applu bývá obvykle většina zákazníků spokojená, přestože tu máme kategorie, u nichž jsme si nebyli úplně jisti. Tou kategorií jsou pochopitelně sluchátka, jelikož si jak Beats, tak AirPods vysloužily slušnou dávku kritiky od novinářů a veřejnosti. Objevily se problémy, jako třeba „ztratím svá sluchátka“ či problémy s baterií. Ve většině případů se však obavy nenaplnily. O zkušenostech s AirPods jsme ostatně psali i my.

01_huge_number_of_customers_satisfied_with_airpods

Přestože nás v minulých měsících společnost Experian and Creative Strategies nekontaktovala, pravděpodobně bychom souhlasili s většinovou odpovědí dalších uživatelů – 98 % z nich je totiž s AirPods spokojeno. Experian and Creative Strategies se ptali 942 lidí, z nichž 82 % zaškrtnulo možnost „extrémně spokojený“, 16 % pak „spokojený“. Firma dále doplňuje, že si podobnou míru spokojenosti nemůže připsat žádný nový produkt od Applu. To je pro Americkou firmu skvělá vizitka.

Jen pro porovnání, první iPhone byl uveden v roce 2007. Spokojeno s ním bylo 92 % zákazníků, stejně jako u první generace iPadu z roku 2010. Produktem, který se s aktuálním výsledkem AirPods může měřit nejvíce, je další z relativně nových zařízení – Apple Watch. Chytré hodinky dosáhly na hranici 97 % spokojených zákazníků. Zajímavostí přitom je, že u příchodu iPhonu a iPadu Apple na trhu prakticky neměl žádnou konkurenci s podobným zařízením. U Apple Watch a AirPods to bylo naopak a trh byl již dříve naplněn velice podobnými produkty. Navzdory všem okolnostem však po produktech od Applu sáhlo obrovské množství lidí.

02_huge_number_of_customers_satisfied_with_airpods

Použili jsme standardní sadu srovnávacích otázek nazývanou Net Promoter Score, která srovnává zákazníkovu ochotu doporučit produkt dalším lidem. Hodnocení je na škále od 0 do 10, kde je 10 extrémní pravděpodobnost doporučení a 0 nepravděpodobnost doporučení. Právě tento výsledek mě překvapil.

Výsledek pro AirPods od Applu byl u Net Promoter Score 75. Pro kontext – u iPhonu to bylo 72. Produktoví a NPS odborníci vám prozradí, že cokoliv s výsledkem nad 50 je excelentní a cokoliv nad 70 je světová třída.

03_huge_number_of_customers_satisfied_with_airpods

Během šetření se také zkoumalo to, která slova byla v souvislosti s AirPods nejpoužívanější. Těmito slovy byla: magická, padnout (ve smyslu padnout do uší), kvalita zvuku, pohodlnost, líbí se mi, dobrá kvalita zvuku a výdrž baterie. Často se zmiňoval i jednoduchý párovací proces (čip W1) a pohodlnost bezdrátového poslechu. Negativní hodnocení zahrnovala problémy s bezdrátovou konektivitou a špatné padnutí do uší.

04_huge_number_of_customers_satisfied_with_airpods

Jak sami můžete vidět na grafu, AirPods se dařilo ve všech důležitých kritériích – Experian and Creative Strategies naměřili spokojenost 93 % i s problémem vypadávajících sluchátek z uší. To znamená, že AirPods do uší padnou mnohem lépe, než jsme si na začátku mohli myslet. Další zajímavostí je, že hned 82 % zákazníků označilo sluchátka jako nejoblíbenější produkt od Applu, dalších 62 % si myslí, že po zakoupení sluchátek začalo konzumovat více hudby. Velká část zákazníků se vyjádřila, že by nad zařízením měla ráda větší kontrolu (82,5 % dotázaných); rovněž si myslí, že by bylo v některých případech dobré používat AirPods pouze v jednom uchu (84 % respondentů).

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.