imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

S iOS 13 může konečně přijít tmavý režim


Kromě toho se můžeme dočkat znovuobnovení možnosti mít na iPadu více oken, změny se dočká i nejbizarnější gesto a nejvíce otravné vyskakovací okno.

Ve své nejnovější předpovědi pro 9to5Mac nás Guilherme Rambo informoval o největších hitech iOS 13. Nejdůležitější novinkou by mohl být tolik očekávaný příchod Dark Mode pro iOS (poté, co jsme se jej dočkali na macOS). Mohl by být aktivován v Nastavení a fungovat se všemi nativními aplikacemi.

Jeden z prvních konceptů

Uvítáme i změnu ohlášení změny hlasitosti. Aktuálně vás o změně hlasitosti informuje obrovské vyskakovací okno ve středu obrazovky, které ji z velké části zakrývá. Rozhodně to není uživatelsky přívětivé, takže se očekává lepší varianta. Nebyly však uvedeny žádné ukázky.

Na uživatele iPadu čekají dvě velké změny. Jedna z nich by mohla zlepšit používání více oken. Je to těžké pochopit, takže by se mohlo hodit demo video. Skutečnost, že Apple pracuje na lepším řešení pro manipulaci s více okny, by mohla být předzvěstí jejich vize, ve které tablety nahradí počítače.

Hodit se může i změna funkce „Odvolat akci“ (undo). Nyní musíte iPadem zatřást, což není příliš elegantní řešení. V iOS 13 bude možná tříprstové gesto pro odvolání potažením zpět a opakování akce potažením doprava. Vypadá to jako rozumnější a užitečnější řešení.

Vylepšení se možná dočká i aplikace Pošta: e-maily půjde třídit podle kategorií, jako je marketing, nakupování, cestování, nedůležité a tak dále. Mohla by také přijít funkce „Přečíst později“. Přestože Rambo neuvedl žádné zdroje, býval jedním z nejspolehlivějších proroků, kteří pronikli hlouběji do kódu operačních systémů Applu. Doufejme, že všechny jeho předpovědi se naplní.

Kterou funkci byste přivítali vy?

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!