imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Safari se stále drží na špičce mezi mobilními prohlížeči


Z nedávného průzkumu vzešly zajímavé informace: Safari na americkém trhu vede mezi mobilními prohlížeči. Na velkém vzestupu je každopádně i integrovaný prohlížeč ve Facebooku.

Mohli byste si myslet, že mobilní uživatel bude věrný svému prohlížeči z desktopu a stáhne si jej i na svůj telefon. Na velkých strojích je nejoblíbenější Chrome. Navzdory tomu, že má Apple na svém systému jasnou výhodu, řešení od Googlu je na desktopech a laptopech oblíbenější. Na mobilu je ale prohlížeč zásadně zjednodušen.

Ve třech různých průzkumech najednou se jednotně ukázalo, že je ve Spojených státech nejpoužívanějším mobilním prohlížečem Safari. Což je vcelku překvapivé, když vezmeme v potaz předchozí odstavec. Když si ale vezmeme v potaz, že v Americe více než polovina uživatelů používá iPhone, je to už o dost pochopitelnější.

Mixpanel zjistil, že jde konkrétně o 65,5 % uživatelů iOS a jen 34,5 % uživatelů Androidu. V jejich šetření vychází Safari jako volba číslo jedna pro 58,4 % uživatelů, Chrome je druhý s 33,3 %. V obou případech se bavíme o nižším čísle, než jaký mají podíl jejich „firemní“ systémy. To umožňuje do rovnice vstoupit i Facebooku.

Podle dalšího průzkumu má Safari náskok jen několika málo procent, rozhodně tak nemá smysl dělat hned zásadní prohlášení. Jedna věc je nicméně jistá – nativní aplikace jsou stále mnohem oblíbenější než řešení třetích stran.

Jak to máte vy

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.