imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Samsung už není jediným dodavatel OLED displejů Applu


Dle všeho se Apple obrátil na dalšího dodavatele panelů OLED a Samsung tak přišel o svou exkluzivitu.

Minulý rok jsme již o konci monopolu Samsungu psali, když se Apple obrátil s požadavkem několika displejů na LG, nikdo ovšem v té době netušil, že půjde o 2-4 miliony jednotek. Na Apple sice nejde o nijak závratné číslo, obě společnosti se ale budou snažit, aby bylo ještě vyšší.

iphone x

Zajištění druhého dodavatele panelů OLED je pro Apple stěžejní, jelikož tím sníží svou závislost na Samsungu, který je momentálně jejich jediným dodavatelem. Zároveň tím dojde ke zrychlení širšímu nasazení OLED displejů. Více dodavatelů znamená větší objem a díky tomu nižší ceny. – řekl pro Bloomberg Jerry Kang, vedoucí analytik IHS Markit.

OLED displeji od LG by měly být osazeny iPhony z konce letošního roku. Jelikož chce Apple letos rozšířit svou produktovou řadu o 2-3 nové modely, poptávka po OLED panelech neustále narůstá. Apple nedávno požádal Samsung o snížení nákupní cenu panelů o 9 % a spolupráce s druhým dodavatelem pomůže týmu z Cupertina svých zájmů dosáhnout.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.