imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Schváleno EKG příslušenství k Apple Watch


Chytré hodinky od Applu se dočkají vlastního zdravotnického příslušenství, půjde o EKG senzor v řemínku jménem Kardia Band.

Řemínek vytvořila společnost AliveCor, jejímž CEO je Vic Gundotra – bývalý pracovník Googlu či Microsoftu. Produkt vydali již mnohem dříve, ale americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv schválení nějakou dobu trvalo. Povolení prodeje ze strany FDA však ukazuje, že půjde o skutečně kvalitní příslušenství, a to zejména ze zdravotnického pohledu.

Kardia Band v sobě má zabudovaný kovový senzor, jenž komunikuje s aplikací společnosti. Jak jste již asi odtušili, jde o přenosné EKG. Aplikace pak zvládne data analyzovat se stovkami dalších, kde se nacházejí informace od zdravých i nemocných pacientů, a upozorní na jakoukoliv abnormalitu ve srdečním rytmu nebo při fibrilaci síní.

Vše, co pro to musíte udělat, je připojení Kardia Bandu k vašim Apple Watch, následně pak instalace aplikace Kardia. Pro provedení analýzy je potřeba dát na senzor palec druhé ruky po dobu 30 vteřin, během měření lze zapnout i mikrofon Apple Watch pro záznam dalších informací.

Apple by byl schopný říct: „Pozor, máte vysoký tep.“ Ale co to znamená? Znamená to, že byste měli jít k doktorovi? A co byste v nemocnici měli říct a dělat? Každý doktor by řekl „Dobře, pojďme udělat EKG.“ Není možné diagnostikovat fibrilaci síní bez povolení FDA. Je to velká věc.

Jestliže někdy k doktorovi budete muset jít, vždy lze nechat vyjet data z mobilní aplikace Kardia. Ta je navíc napojena na aplikaci Zdraví, takže můžete přidat i data ze cvičení, případně obecná zdravotnická data.

AliveCor rovněž dodávají chytrou funkci SmartRythm, který využívá umělé inteligence a neuronových sítí pro analýzu příchozích dat pokročilým způsobem, přičemž tato data porovná s dalšími daty ze senzorů Apple Watch. Touto cestou je možné vytvořit přesnější diagnózu a snáze rozpoznat případné problémy.

To navíc není vše, společnost bude pokračovat ve výzkumu a připojí se do iniciativy Applu jménem Apple Heart Study. Součástí studie je analýza co nejvíce dat a tvorba mnoha výzkumů, kde by mohly Apple Watch hrát klíčovou roli v podobě obecné prevence.

Zdroje: Macrumors, The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.