imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak se to dělá: Portrait Lightning – video


Proč jsou fotografie udělané pomocí iPhonu a Portrétního nasvícení tak realistické? Apple ve svém videu na tuto otázku odpověděl. 

Portrait Lightning (nebo v českém oficiálním překladu Portrétní nasvícení) je jednou z nejlepších vlastností iPhonu X a iPhonu 8. Díky systému kamerky TrueDepth můžete tvořit umělecké portrétní fotografie. Z nejnovějšího videa je přitom jasné, že slovo „umělecké“ není žádným přeháněním. Apple totiž svou novou funkci vytvořil za pomoci obrazů a fotografií mnoha světových umělců.

„Nedělali jsme jen to, že jsme studovali portrétní fotografování. Vrátili jsme se až k malbě,“ prozradil Johnnie Manzari, člen týmu Human Interface Team v Applu.

Představte si hromadu vývojářů, designérů a marketingových odborníků, jak chtějí vytvořit zařízení, jež míří novým směrem a přináší užitečné funkce pro všechny své uživatele. Přemýšleli, jak vytvořit funkci, která ukazuje kompletní možnosti vylepšeného softwaru a hardwaru. Začaly se objevovat návrhy – co třeba filtr v podobě studiového osvětlení?

Může to znít snadno, ale pro vývojáře je převod umění do programovacího jazyka neskutečným oříškem. Požádali proto o pomoc řadu nejlepších současných umělců, kteří začali studovat, jak přímé světlo funguje s různými druhy obličejů. Výsledek mluví sám za sebe, Portrait Lightning díky skvělému softwarovému řešení pracuje famózně a intuitivně.

A to je nakonec i hlavní cíl Applu. Jak můžete na videu vidět, když jste dříve chtěli podobnou fotografii udělat, potřebovali jste celý tým. Teď stačí jen kliknout. Přestože tyto fotografie asi nebudou zdobit firemní portfolia nebo billboardy během marketingových kampaní, pro naplnění rodinných alb nebo sociálních sítí poslouží více než dobře.

Zdroje: MacRumors a BuzzFeed

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.