imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

SE X nebude, ale mohl by dorazit iPhone SE 2


Ven se dostává více informací o nástupci oblíbeného iPhonu SE, který by mohl dorazit již v květnu. Jestliže však přijde, nebude podle předchozích očekávání. Pojďme se podívat na to, co můžeme z aktuálních informací poskládat.

Abychom byli upřímní, kolem nástupce iPhonu SE je situace dost zamotaná. Kuo, jeden z nejspolehlivějších zdrojů kolem vývoje Applu, před několika měsíci jasně oznámil, že se žádné pokračování SE série nechystá. Ani Gurman nepřinesl žádné informace od svých zaručených zdrojů.

Na druhou stranu DigiTimes, hlavní hybná síla všech spekulací kolem Applu, se o iPhonu SE 2 rozepsala již několikrát. Dosud jsme však jejich zprávám moc věrohodnosti nepřisuzovali, obecně se jejich informacím spíše vyhýbáme. Tentokrát se však objevuje i několik spolehlivějších zdrojů, které přináší novinky ohledně případného nástupce.

Naposledy tu byl oficiální dokument Eurasian Economic Commission, který obsahoval několik dosud nevyužívaných modelových čísel, přičemž mají tato zařízení běžet na aktuální verzi iOS. Jestliže se historie zopakuje, i tentokrát se krátce po zveřejnění těchto dokumentů dočkáme nového (nových) produktů.

Podle několika zdrojů nemohou být vyjmenované modely nic jiného než právě druhá generace iPhonu SE. Tvrdí totiž, že několik spolehlivých výrobců obalů pustilo minulý týden na Global Sources Mobile Electronics Show v Hongkongu pár zákulisních informací – ty následně zveřejnil další relativně věrohodný zdroj Mac Otakara.

Podle jejich zpráv by mohl iPhone SE 2 dorazit již v květnu. Když se budeme bavit o designu, moc změn nenastane. Má jít o 4“ zařízen s rámečkem a Touch ID. Podle posledních trendů však zmizí 3,5mm sluchátkový jack. To by byl skutečně poslední hřebíček do rakve tohoto portu.

Procesor by měl být stejný jako u iPhonu 7 a 7 Plus, tzn. A10 Fusion. V porovnání s první generací by tak SE měl přinést až 40% nárůst výkonu. Bonusem navíc by mohla být i skleněná záda, díky čemuž by se otevřela možnost pro bezdrátové nabíjení.

Dřívější spekulace o SE X, jenž by měl mít několik shodných vlastností s iPhonem X (jako OLED panel či bezrámečkový displej), se však nenaplní. iPhone SE 2 by tak mohl přinést několik drobných změn v podobě a výkonu.

Opět však musíme zdůraznit, že nejde o potvrzené informace. Neměli byste na ně spoléhat a stoprocentně očekávat nový telefon. Mimochodem také z toho důvodu, že posledních 5 let Apple v květnu představoval pouze vylepšený iPod touch či MacBooky Pro.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.