imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Setapp: Jedno předplatné vládne všem


Běžné příklady zná každý – když chcete poslouchat hudbu, předplatíte si Apple Music; když chcete sledovat seriály, předplatíte si Netflix; když chcete větší cloudové úložiště, předplatíte si iCloud. Co ale dělat, pokud něco podobného chceme u aplikací? Odpověď je jednoduchá: Setapp.

„There is an app for that“ – známé moto, které se opakuje od začátku používání aplikací. Je navíc platné až dodnes, dokonce více než kdy jindy. Abychom to řekli jednoduše, existuje aplikace na prakticky každý úkol, jenž si dokážeme představit.

Ve stejnou chvíli však prožívá svůj zlatý věk kategorie předplatných. Dnes řada uživatelů používá nějakou hudební streamovací službu či sleduje oblíbené filmy a seriály díky předplatnému. Stále větší množství aplikací přechází na tento systém monetizace.

Kijevský tým MacPaw spojil svět aplikací a předplatného do jednoho místa – do Setapp. Mluvíme tu o další relativně klasické službě, která namísto filmů nabízí aplikace. Jde vlastně o alternativu App Storu. Studio mimochodem stojí za aplikacemi Gemini či CleanMyMac, o kterých jsme již v minulosti psali.

K čemu je však Setapp dobrá? Dáme vám příklad. Představme si třeba, že musíte udělat něco kolem svého domku. Nic zásadního, co byste nezvládli, jen je potřeba trocha truhlařiny. Potřebujete k tomu nářadí. Když jej nemáte doma, jdete do obchodu, koupíte si ho, utratíte určitou částku za středně kvalitního pomocníka, vyřešíte si svůj problém na domku a už nástroj nikdy nepoužijete. Tomu říkáme vyhazování peněz, případně zbytečně vysokou investici (pokud máte trochu štěstí, má nářadí váš soused).

O kolik výhodnější by bylo, kdybyste si nástroj hned nemuseli kupovat, ale mohli si jej za pár korun půjčit v dobře vybavené dílně? V dílně, kde byste si navíc mohli půjčovat i všechno ostatní nářadí. Vzhledem k tomu, že půjde o profesionální dílnu, budou mít v nabídce pouze to nejlepší možné nářadí, jež byste si pro jednorázové využití rozhodně nepořizovali. Rozhodně by vám ale takový nástroj ulehčit nebo urychlil práci.

Od té doby nejenže byste vyřešili svůj aktuální problém, ale měli vše potřebné pro řešení problémů nadcházejících. Za nízkou měsíční sazbu byste si půjčili jakýkoliv nástroj, jaký by se vám zrovna hodil. Asi už chápete, kam míříme.

Nářadí si prostě jen prohoďte za aplikace a místo dílny dejte Setapp. Byznys model je vcelku jednoduchý – předplatíte si službu, získáte přístup k přibližně stovce aplikací, jež jsou ručně vybrány a jde o to nejlepší ve svých kategoriích. Je jedno, co zrovna potřebujete, najdete to v Setapp.

Jen zmíníme několik z nich: CleanMyMac, Bartender, ForkLift, Paste, BetterTouchTool, Polar, Ulysses, či iMazing. Najdete tady ale třeba i naši milovanou aplikaci Timing, kterou jsme pro vás již otestovali, případně i Unclutter. Jde skutečně jen o špičku ledovce, protože je zde další tuna aplikací pro všechny možné situace. Pokud někdy budete potřebovat třeba jen jednu z nich, zaplatí se vám měsíční předplatné Setapp.

Pokud opravdu potřebujete kladivo na domácí opravu, Setapp vám tady nepomůže. Předplatné Setappu se vyplatí jen ve chvíli, kdy si projdete seznamem aplikací a najdete v něm pár z nich, jež by se vám mohly hodit. Jestliže tam nemáte nic, na co byste ukázali prstem, dlouhodobé předplatné se asi nevyplatí. Pokud tedy jen nechcete vyzkoušet nové aplikace.

Jestliže vás model zajímá, a nechcete příliš riskovat, můžete si Setapp vyzkoušet na týden zdarma. Pokud jej budete potřebovat, předplatíte si službu opravdu. Předplatné vyjde na 10 dolarů měsíčně a můžete jej kdykoliv zrušit. V nadcházejících týdnech pro vás odzkoušíme tolik aplikací, kolik jen bude v našich silách. Uvidíte sami, jestli se vám pak služba bude hodit.

Vyzkoušejte si Setapp!

V minulosti už jsme nejoblíbenější kousky vyzkoušeli:

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.