imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

silenz

Silenz aneb když chcete mít v kanceláři klid


Pokud sdílíte kancelář s několika kolegy, pravděpodobně vás od práce vyrušuje neustálý hluk a mluvení. Někdo to řeší poslechem hudby, v takovém případě ale můžete přijít o nějaké důležité informace. Řešení nabízí jednoduchá, ale úžasná aplikace, Silenz!

Záleží na povaze, my se ale nedokážeme plně soustředit, pokud nás neustále ruší nějaký hluk. Někdo si chystá kafe nebo jídlo, ostatní mluví, dveře se neustále zavírají a otevírají a klimatizace hučí na plné obrátky. V takové situaci se hodí mít po ruce sluchátka a oblíbenou hudbu.

silenz

To není úplně špatné řešení, snadno se ale může stát, že nepostřehnete, když bude někdo mluvit na vás a neustálé sundávání a nasazování sluchátek vás opravdu přestane bavit. S tím se ale nedá nic dělat. Nebo dá? Náhodou jsme nedávno narazili na aplikaci, která tento problém dokonale řeší.

Silenz pro Mac je určeno přesně pro ten typ uživatelů, kteří se snaží si zachovat klid pomocí sluchátek. Aplikace využívá zabudovaného mikrofonu Macu pro monitorování okolního hluku a umožňuje nastavit chování při různé úrovni hluku.

silenz

Pojďme si aplikaci představit na příkladu. Pracujete si u svého stolu a ve sluchátkách vám hraje hlasitá hudba. V místnosti neustále hlučí počítače a klimatizace. Potřebujete ale slyšet, zda na vás nemluví některý z kolegů. Silenz umožňuje nastavit hladinu hluku v decibelech, po jejíž překonání vykoná aplikace požadovanou akci. Může například hudbu ztlumit nebo úplně vypnout.

Jinými slovy se můžete zbavit okolního hluku a v případě, že na vás začne mluvit kolega, hudba přestane a vy můžete v klidu s kolegou komunikovat. Po skončení konverzace začne hudba zase automaticky hrát.

silenz

Vybrat si lze z manuálního, automatického módu. Opravdovým kouzlem je samozřejmě ten druhý. Kromě toho všeho si můžete okolní zvuk také zesílit a nechat hrát paralelně s hudbou.

Stojí za to si všechny možnosti nastavení vyzkoušet, jelikož výrazně ovlivní vaše zkušenosti. Pokud nastavíte úroveň hlasitosti příliš vysoko, hudba hrát nikdy nepřestane, pokud příliš nízko, bude se vypínat neustále. S optimálním nastavením je tedy potřeba si trochu pohrát.

silenz

Vybírat si můžete z několika možností. Procentuální hodnota snížení/zvýšení hlasitosti hudby a systému, časové nastavení, prakticky vše, na co si vzpomenete. Navíc Silenz přeruší hudbu, když sundáte sluchátka, uzamknete počítač nebo obdržíte hovor přes Skype.

Aplikace je kompatibilní s celou řadou hudebních přehrávačů, jako například iTunes, Spotify, Deezer, VLC a VOX, nicméně jejich využití (kromě iTunes) je dostupné jen s nákupem v aplikaci. Každý přehrávač si můžete zakoupit zvlášť, nebo v jednom balíčku za zvýhodněnou cenu. Základní cena Silenz pro Mac činí 149 Kč, což je za všechen potenciální komfort naprosto ospravedlnitelná cena.

silenz

Silenz doporučujeme všem uživatelům, kteří poslouchají doma nebo v práci hudbu a zároveň nechtějí přijít o nic důležitého kolem nich.

Stáhnout Silenz z Mac App Storu (macOS, 149 Kč, nákupy v aplikaci)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!