imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Siri a AI by mohly být hlavními tématy WWDC


Méně než týden zbývá do letošního WWDC, pravidelného vývojářského eventu pořádaného Applem. Podle renomovaných analytiků se v záři reflektorů objeví hlavně Siri a vývoj umělé inteligence od Applu. Mnoho společností má v souvislosti s tím uvést nová zařízení s podporou virtuální asistentky.

Letos není hype kolem WWDC tak obrovský jako minulý rok, kdy se u iOS čekal příchod řady nových funkcí, představení se očekávalo i u hardwaru. Jestliže můžeme věřit Genu Munsterovi, analytiku Loup Ventures, musí se letos inženýři Applu soustředit hlavně na technologie pod kapotou.

Podle jeho tvrzení Apple představí vylepšený framework Core ML, propojí jej s ARKitem, což je hlavní nástroj pro vývoj rozšířené reality. Důraz bude kladen i na strojové učení, což by mohlo přinést velký vývoj ve schopnostech Siri – hlavně při použití v HomePodu.

Je jasně vidět, že Apple pro zařízení pořád hledá ideální pozici. Stále je jeho dostupnost omezená, funkce jsou oproti konkurenci značně limitované. Munster myslí, že produktová řada HomePodů by na letošním WWDC mohla dostat nový přírůstek. Konkrétně levnější reproduktor s podporou Siri a se značkou Beats.

Ilustrační obrázek.

Oproti HomePodu má být dostupnější jak po stránce ceny, tak po stránce zásob. Spekuluje se o cenovce někde mezi 200 a 250 dolary, což by byl přímý útok na konkurenční zařízení. Nevíme však zatím, jakého cíle by Apple pomocí tohoto produktu snažil dosáhnout.

Možná si ještě vzpomenete na hlavní větu, jež ve spojení s HomePodem zazněla – jde o excelentní přehrávač hudby s extra funkcí navíc, a to digitální asistentkou. Aktuální nabídka bezdrátových Bluetooth reproduktorů Beats má pouze jediné zařízení, případná integrace Siri do nového reproduktoru by bezesporu nebyla problém.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.