imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

siri

Siri bude přeci jen chytřejší


Apple sloučil své divize umělé inteligence pod vedení Johna Giannandreaho, bývalého vedoucího pracovníka Googlu pro vyhledávání a umělou inteligenci. Naděje žije…

Každý by se měl držet svého. Znáte to rčení: „Nebe je tam, kde jsou policisté Britové, kuchaři Francouzi, mechanici Němci, milenci Italové a všechno organizují Švýcaři. Peklo je tam, kde jsou policisté Němci, kuchaři Britové, mechanici Francouzi, milenci Švýcaři a všechno to organizují Italové”.

Samotný Apple nemá s umělou inteligencí takové zkušenosti, prozatím. Dříve nebo později si s tímto nedostatkem ovšem bude muset poradit, jelikož se umělá inteligence dostává postupně do všech každodenních zařízení. Pak je tu Google, který by se mohl od Applu v ledasčem učit, nicméně z pohledu umělé inteligence je napřed. Pamatujete si na hovor do kadeřnictví a domluvení schůzky?

Proto Apple najal Johna Giannandreu na pozici vedoucího umělé inteligence. Apple restrukturalizuje veškeré AI divize právě pod vedení Giannandrei.

Přesněji řečeno spadají divize strojového učení, Siri a Core ML pod jeden tým vedený Giannandreou. Apple by tak měl docílit konzistentnější a jasnější strategie a konečně dostat umělou inteligenci mezi široké publikum.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.