imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

siri

Siri jako vězeň perfekcionismu


S příchodem HomePodu se opět ozvalo několik kritiků vývoje virtuální asistentky. Spoluautor konceptu Siri nyní vysvětluje důvody za touto skepsí.

Když v roce 2011 Apple spustil svou virtuální asistentku společně s iPhonem 4s, celý svět hleděl s otevřenou pusou. Jednalo se doslova o sci-fi zázrak, že můžete mluvit se svým telefonem. V dalších letech Apple na technologii vehementně pracoval. Samozřejmě nemohla chybět ani konkurence se svými řešeními. Virtuální asistenti měli svou budoucnost.

siri

Jak šel čas, z pouhého zábavného doplňku se stala hlavní funkce, od které se očekávají každoroční modernizace, stejně jako v případě telefonů. Apple v tomto bodě ovšem poněkud zaostává, vývoj nejde tak rychle a funkce se dá plně využít pouze v několika málo zemích. S vydáním HomePodu se tedy celá situace dostala opět napovrch.

Na téma se vyjádřil jeden ze spoluautorů Siri Norman Winarsky. Hovořil o tom, jak se budoucnost asistentky měnila před a s érou Applu. Siri musela být nadměrně inteligentní hned v několika bodech, jako cestování a zábava, a její kvality měly být rozšiřovány jedna po druhé, aby byla zachována stejná kvalita.

siri

Ze Siri se nicméně stala všeobecná asistentka, která ví vše, ale zároveň nic.

Jde o obtížné problémy, a pokud jste společnost, která se stará o miliardu lidí, jsou tyto problémy ještě těžší. Pravděpodobně hledají úroveň dokonalosti, na kterou se nemohou dostat.

Podle něj bojuje Apple prosti svému vlastnímu perfekcionismu. Nastavil si laťku tak vysoko, že není snadné ji překonat. Kdyby se oprostil od ambice vševědoucí asistentky, mohla by se Siri dostat do bodu, kdy sice nebude znát vše, ale to, co znát bude, bude umět na velice vysoké úrovni.

A to by mohlo uživatelům vyhovovat.

Vývoj Siri začal již v roce 2008 jako vedlejší projekt firmy SRI International, který vedl právě Winarsky. Koncept došel tak daleko, že v roce 2010 byly v App Storu dostupné první aplikace. V níže přiloženém videu můžete zlédnout na její schopnosti ještě před tím, než se projektu chopil Apple. Po 2 měsících v App Storu Apple společnost převzal a aplikace stáhnul, aby ji mohl vzápětí představit jako nativní příslušenství iPhonu 4s.

Od té chvíle její příběh všichni znáte, otázkou však zůstává, jakým směrem půjde dále.

Zdroj: MacRumors

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.