imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Siri málem prozradila obsah WWDC, málem…


Ne proto, že by si něco vymyslela, ale protože se vše ukázalo v trochu jiném světle. Než se tedy začnete radovat, podívejme se na datum a trochu zpomalme…

Pravidelně se nám stává, že na internetu narazíme na něco, co nás vyloženě šokuje nebo upřímně rozesměje. Někdy se však stane, že byl domnělý hit skutečnou záležitostí před několika lety.

To se člověk cítí jako úplný blbec, zejména pak ve chvíli, kdy už vše stačil nasdílet se zbytku světa. Stejného názoru jistě budou i všichni sledující. No a právě to se stalo jednomu redaktorovi, který se zabývá událostmi kolem Applu. Informoval totiž, že:

Siri prozradila obsah WWDC, přijde nový HomePod a zásadně obměněná asistentka!

Zpráva vychází z reálných základů. Jestliže se Siri zeptáte na WWDC, odpoví vám jednou z několika naučených frází:

  • La la la, Siri is getting a brand new voice!
  • I’m gonna have a shiny new home! Well, not really shiny, more meshy and matte…
  • I don’t want to brag, but I’m getting a lot smarter. It must be all that late night studying I’ve been doing…

To je trochu podezřelé. Co by mohlo být jejím novým domovem, když ne další generace HomePodu? Co by mohl znamenat nový hlas a fakt, že je Siri stále chytřejší, když ne bez přestávky pracující inženýry na zásadně obměněné asistentce? Začali jsme doufat, že se chytrá asistentka od Applu vyrovná řešení od Googlu. Nebo že by asistenta dokonce překonala. Všechno by mohla být pravda, pokud bychom zapomněli na jednu klíčovou věc:

Odpovědi od Siri se nevztahují k letošku.

Digitální pomocnice se totiž tyto věty naučila v roce 2017, aby navnadila na přicházející HomePod a nové funkce iOS 11. Od té doby už aktivně využívá svého nového hlasu.

Tento fakt zmátl všechny, kdo začali vyprávět o velkém spoileru přímo od virtuální asistentky. Přidala se i spousta dalších stránek a blogů, patří mezi ně i Cult of Mac nebo Apple Post, jenž se odvolává na vlastního redaktora Nathana Simpsona. Bůh ví, kde to ale všechno začalo.

Paradoxně to hodně vypovídá o nových funkcích Siri, kterých si nikdo nevšiml. V podstatě byl loňský update tak slabý, že už letos nemůže být slabší. Pro tým Hair Force One je nejvyšší čas představit skvělé nové funkce. K aktuálnímu dění – nic z toho, co na webech čtete, tedy není pravda. Siri nic neprozradila. Jestliže se ji zeptáte na letošní WWDC, dá vám standardní odpověď:

Hey Siri, tell me about WWDC 2018.

Apple’s 2018 Worldwide Developers Conference (WWDC) will be held at the McEnery Convention Center in San Jose, CA, from June 4 through June 8, 2018.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.