imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Siri by mohla rozpoznávat hlasy uživatelů


Nový patent Applu naznačuje, že by mohla jeho digitální asistentka rozpoznávat uživatele na základě jejich hlasu a tím poskytovat personalizované odpovědi.

Lidé snadno rozpoznají jeden druhého jen na základě jejich hlasu. Pro stroje je ale tento um daleko složitější, jelikož hlas nemá žádná unikátní specifika jako například otisk prstu. Proto se musí v reálném čase sledovat charakteristika hlasu a jeho změna v čase, což je pro náš mozek snadné, ovšem pro křemíkové čipy se jedná o zapeklitý úkol.

Nicméně ne nemožný. Některé chytré příslušenství by toho totiž mohlo být schopno a s takovouto pomocí by mohla být Siri ještě chytřejší. Podle nejnovějšího patentu pak Apple na něčem takovém úspěšně pracuje.

Podle popisu by měl být hlas uživatele bezpečnostním klíčem, který by sloužil jako základ pro biometrickou autentizaci. Místo otisku prstu bychom tak mohli k našim datům přistupovat pomocí hlasu.

Řešení by se samozřejmě týkalo primárně HomePodu, nicméně třeba za 5 let bychom se něčeho podobného mohli dočkat v Apple Car nebo u naprosto běžných doplňků domácnosti.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.