imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Siri se letos opravdu zlepšila


I letos se Siri zeptali na stejné otázky, tentokrát jsme se však dočkali mnohem lepších odpovědí. Jaká je virtuální asistentka v porovnání s ostatními?

Gene Munster, analytik Loup Ventures, vytvořil seznam 800 otázek. Zeptal se na ně pak čtyř digitálních asistentů – Alexa, Siri, Google Assistant a Cortana. Využil k tomu dedikovaný hardware, tzn. Amazon Echo, HomePod, Google Home Mini a Harman Kardon Invoke.

Otázky byly z pěti kategorií – místní otázky, prodej, navigace, informace a příkazy. Hodnotily se pak dvě důležité věci, a to porozumění otázce a správnost odpovědi. Na této technologické úrovni není první část moc zajímavá, u všech asistentů se skóre dostalo přeš 99 %.

Druhá část je ale mnohem zajímavější. Nejlépe si pochopitelně vedl Google Assistant s přesností v hodnotě 87,9 %. Od dema Duplex jsme si navíc jisti, že se na první pozici ještě nějakou dobu udrží.

Pro nás je však důležitější, že se na druhé místo vyšvihla Siri s přesností odpovědí v hodnotě 74,6 %. Asistentka od Applu předskočila i Alexu. Od loňského testování se tak Siri zlepšila o hodně. Minulý rok byla přesnost odpovědí pouze na 52,3 %. Když se podíváme na graf, největšího posunu jsme se dočkali u navigačních otázek.

Alexa s přesností 72,5 % také není špatná, na posledním místě je pak podle očekávání Cortana s přesností odpovědí na úrovní 63,4 %.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.