imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Siri se naučila vtipné odpovědi na představení iPhonu 7


Apple tento týden oficiálně rozeslal pozvánky a definitivně tak potvrdil, že každoroční keynote, kde se mimochodem představí také nový iPhone 7, nové Apple Watch 2 a další produkty, se bude konat 7. září v 19:00 v Bill Graham Civic Auditoriu v San Francisku.

To je poněkud neplánované, protože si ještě sám pamatuji, jak se na WWDC 2016 Tim Cook chlubil, že budoucí Keynote, bude v novém Apple Campus. No, podle všeho mají stavební firmy asi menší zpoždění.

Pokud se hlasové asistentky Siri zeptáte na něco, co se týká plánované akce, ukáže vám nové a vtipné odpovědi.  Zkuste se jí třeba zeptat na dotaz: „See You on the 7th“. Siri vám může zobrazit až několik stylových odpovědí, ze kterých ale bohužel neodhadneme bližší informace o představených produktech.

siri_september_7_responses

Tento krok není od Applu nijak překvapivý. Podobnou interakci se Siri Apple umožnil již minulý a předminulý rok. Na prezentaci, která se koná za necelý týden se můžeme těšit na iPhone 7 (plus/pro), druhou generaci Apple Watch (upřímně, bych nechtěl být v kůži těch, co si koupili Watch Edition s karátovým zlatem, za několik tisíc dolarů a nyní je mohou vyhodit, protože již nebudou nejlepší a poslední na trhu).

Dále se očekává aktualizace MacBooků a možná také iPadů. Samozřejmě nesmíme zapomenout na finální iOS 10, macOS Sierra, nový tvOS a watchOS.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.