imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Siri se s novým operačním systémem hodně zlepšila


Ať už ji milujete, nebo ne, Siri je nedílnou součástí operačních systémů Applu. I když mají konkurenti lepší výsledky, digitální asistentka Applu získala s nadcházejícím operačním systémem řadu nových funkcí.

Podívejme se, na jaké nové funkce se můžeme těšit v září!

Méně robotický hlas

Pokud jste měli možnost vyzkoušet si jiné digitální asistentky, můžete mít pocit, že u Siri něco není úplně v pořádku a že zní trochu roboticky. Samozřejmě, když Siri mluví, slyšíte více různých předem nahraných zvukových stop poskládaných do jedné věty. Není proto divu, že to vyznívá trochu roboticky.

Od září se to ale zlepší. Nový hlas bude kompletně generován počítačem, takže výsledek by měl znít přirozeněji. Hlas, který jste měli možnost slyšet v demu, má ale ještě hodně daleko k sametovému hlasu Jona Legenda, který si můžete zapnout u Google asistenta. Sorry, Siri.

Přehrávejte hudbu z různých aplikací

V tuto chvíli dokáže Siri přehrávat hudbu jenom z Apple Music a z iTunes. SiriKit ale brzy umožní vývojářům přidat přehrávání také z aplikací třetích stran. Přestože Spotify zatím neoznámil, že funkci bude podporovat, časem se tak určitě stane…

Kromě hudby bude Siri moct ovládat více než 100 000 rozhlasových kanálů.

Navigace pomocí Waze a Google Maps

Stejně jako v případě hudby i v případě navigace může Siri zatím komunikovat pouze s nativní mapovou službou Applu. Od podzimu ale bude moct používat k navigaci také Waze a Google Maps. Jediné, co musíte udělat, je na konci svého požadavku říct, kterou službu použít.

Užší spolupráce s AirPods

Přibyla i možnost oznamování zpráv. Kromě toho, že vám Siri přečte zprávy nahlas, je tu další vylepšení. Siri bude pozorně poslouchat a text vám přečte pouze v případě, že zrovna nemluvíte. Nejen na telefonu, ale také v reálném životě, aby vaše konverzace nebyla přerušena. Pokud budete chtít odpovědět, stačí nadiktovat zprávu, nemusíte již říkat „Hey Siri“. Je to trochu strašidelné…

Rozpozná hudbu na vašich Apple Watch

Díky nedávno zakoupené službě Shazam bude Siri moct rozpoznat písně také na vašich hodinkách, nejen na iPhonu jako doteď. Stačí se jen zeptat.

Jednodušší Zkratky

Aplikace Zkratky bude v systému iOS 13 předinstalována, nemusíte tedy jít do App Storu a instalovat si ji. Bude obsahovat mnohem více užitečných příkazů, ze kterých si můžete vybrat, a fungovat ještě lépe se Zkratkami Siri.

Tak co, už vás Siri přesvědčila, abyste ji začali používat?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!