imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Skitch: chytré obrázky


Archivační nástroj Evernote myslím netřeba příliš představovat. Jeho tvůrci nezůstali jen u tohoto vynikajícího multiplatformního řešení pro bezpapírovou kancelář. Vytvořili řadu dalších pomocníků, kteří své výtvory ukládají přímo do napojeného Evernote účtu.

Skitch je jedním z nich. Tato aplikace je primárně určena pro dotykové displeje, přesto na stránkách výrobce najdete i její desktopové verze.

Jejím hlavním cílem je zpracování grafických podkladů. Nejčastěji ji využijete při tvorbě názorných příkladů z fotografií doplněných o šipky, rámečky a další grafické prvky. Textové popisky jsou ozdobeny stínem a nechybí ani notační nálepky s popisem, smajlíky či efektní kostičky pro zachování anonymity lidí na fotografii.

prispevek2_1

Můžete si do aplikace načíst mapu a tu dále doplnit o vysvětlivky. Rovněž je možno nakopírovat obsah webu. Volné kreslení s využitím dostupných nástrojů je v základní verzi programu zdarma. Za příplatek získáte možnost anotovat soubory PDF.

Se všemi nástroji se pracuje velice intuitivně. V levé části jsou k dispozici základní barvy spolu s nastavením tloušťky čar. V pravé části jsou jednotlivé grafické prvky, které respektují zvolenou barvu. Umístěné na pracovní plochu dovolují měnit jejich velikost, tvar i polohu.

prispevek2_4 přispevek2_3

Možnosti sdílení jsou téměř nekonečné a nejčastěji využijete automatické ukládání do Evernote, nebo odeslání ostatním. Výsledek svých úprav můžete také přiřadit jako přílohu k naplánovaným událostem v kalendáři.

A určitě stojí za zkoušku i podobně funkčně vybavená varianta pro počítače se systémem OS X.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!