imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Sky Force Reloaded – energetická bomba z Polska


Dnes vám představíme hru, která pokračuje s dobře fungující formulí. Vzpomeňme si na všechna známá klišé a připravte se na hru plnou akce.

Space Invaders přišli v roce 1978, od té doby dobře víme, že je zábava ničit vše kolem vlastní lodi a vyhýbat se přitom útokům nepřátel. Díky jednoduchému receptu pak fungovaly zástupy dalších podobných her. Jednou z nich je i Sky Force Reloaded, za níž stojí polští vývojáři Infinite Dreams. Šlo o takový úspěch, že po PC přišla hra i na PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Koncept hry není nic neobvyklého. Stojí před vámi zástupy nepřítel a vy ve svém letadle drtíte vše, co můžete. Nejde o nic těžkého. Popularitu si hra získala díky modernímu designu, 16 skvělým levelům a rozmanitosti prostředí, jež vás neustále překvapuje.

Bojovat můžete nad tropickými lesy, nad smetišti, výrobnami chemických zbraní nebo nad čirým mořem. Textury prostředí vypadají skvěle, stejně jako modely nepřátel. Armáda letadel, helikoptér, protiletadlových zařízení se snaží, abyste se do cíle nedostali. Vývojáři kladli velký důraz na rakety a výbuchy v okolí. Když se vše rozjede, vypadá to jak na Silvestra. Hra má kvality konzolového titulu, není tak divu, že se jí daří i na mobilech.

Infinite Dreams vytvořili skvělou hru. Přišli se systémem plným výzev, přidali řadu malých detailů, abyste chtěli překonávat své rekordy pořád dokola. Každá úroveň je splnitelná na čtyři stupně obtížnosti, za jejich splnění se dočkáte odznáčků.

Vždy máte trochu jiné úkoly, prosté zničení všeho mnohdy nestačí. Chcete například zachraňovat piloty, projít levelem bez ztráty života nebo posbírat všechny hvězdy. Malé hvězdy pak můžete utrácet za vylepšení. Je tu dokonce i krátký příběh. Kdo potřebuje zastřešení pro vlastní hraní, může se vydat na zničení Scarlett Mantis.

Vedle vývoje hraje velkou roli i sběr. Můžete posbírat 30 bonusových karet, 9 technologických s různými vlastnostmi. V různých fázích hry najdete i speciální vybavení, jako jsou bomby nebo laserové paprsky. Kombinací všeho pak vytvoříte nezničitelný zlý sen nepřátel.

Vedle skvělé grafiky a parádního herního systému je tu však i nevýhoda. Hlavním problémem je totiž free-to-play systém. Máme tu reklamy, omezenou energii a hromadu grindění. Sky Force na tom naštěstí nejsou tak zle, jako se stává, ale hru nedokončíte bez pár utracených dolar. Podle nás není těžké projít na lehkou obtížnost, na nejtěžší už si budete muset přivolat pomoc.

Stahujte Sky Force Reloaded z App Storu (iPhone, iPad, Zdarma, Obsahuje IAP)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.