imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Slovohrátky: povedená logopedická aplikace


Pro tablety iPad vznikla první odborná logopedická aplikace, s jejíž pomocí můžete procvičovat správnou výslovnost dětí, zejména v předškolním věku.

Téma mezilidské komunikace je v současné době velmi aktuální a rodiče a posléze i pedagogové se stále více snaží od nejranějšího věku rozvíjet řeč našich nejmenších.  Zejména nesprávná výslovnost hlásek bývá jedním z nejčastějších důvodů pro odklad školní docházky.

V dnešní době sice najdeme dostatek materiálů, knížek a pracovních sešitů, které můžeme při rozvoji komunikačních schopností dítěte využít. Je však také vhodné použít nové technologie, které nám v současnosti vstupují do života. Dávají nám další možnosti, jak zaujmout naše nejmenší.

Slovohratky_12-1

Slovohrátky se snaží o netradiční hru se slovy. Chce vám nabídnout nové možnosti, jak procvičovat jazýček, ukáže, jak správně provádět dechová cvičení. Děti si procvičí hlásky ve zvucích, slovech a posléze i v jednoduchých větách a básničkách.

Aplikace obsahuje celkem třináct rozsáhlých sešitů, z nichž každý se věnuje jedné hlásce nebo skupině hlásek. Každý z těchto sešitů obsahuje v základu šest cvičení, čtený příběh, dechové cvičení, artikulační cvičení, nápodobu zvuku, zábavné hry i obrázková pexesa k procvičování.

Sešit má povinné části, které je nutné alespoň jednou projít v daném pořadí. Po ukončení jednoho cvičení se odemkne cvičení následující. Cvičení doprovází avatar (víla, skřítek) a v klíčových momentech posouvá děj dále a vysvětluje.

Slovohratky_Cviceni_A

Jedná se o soubor 13 logopedických cvičení navržených paní Mgr. Helenou Kolbábkovou, logopedkou ve Speciálně pedagogickém centru při MŠ a ZŠ logopedické v Brně a členkou Asociace logopedů ve školství, o.s., zaměřených na nácvik správné výslovnosti ve spojení s grafomotorickou dovedností. Konkrétně o procvičování jednotlivých hlásek, začleněných do jednoduchého příběhu s obrázky, krátkými příběhy, básničkami, hádankami a dechovými cvičeními. Příběh obsahuje výlučně ručně malovanou grafiku, přizpůsobenou dětskému vnímání.

Aplikaci poskytla záštitu Asociace logopedů ve školství ČR (ALŠ), a její předseda, Mgr. Alexander Bednář. Aplikace je první a zatím jedinou oficiální odbornou logopedickou mobilní aplikací v České republice, doporučovanou rodičům a pedagogům jak samotnou ALŠ, tak jejími členy.

Aplikace je v App Store k dispozici zdarma, jednotlivé sešity se kupují samostatně.

Available_on_the_App_Store_0

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.