imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Služba Google+ končí


Oficiálním důvodem zrušení služby je nízký počet registrovaných a aktivních uživatelů. To ale není celá pravda. Pro poslední sbohem byl důležitý také únik dat.

Služba byla představena v roce 2011 jako přímý konkurent Facebooku. Uživatelé si k ní ale nenašli cestu prakticky nikdy. Většina lidí ji snad ani nikdy nevyzkoušela, a tak vás určitě nebude mrzet, že:

Google provoz služby ukončuje.

Společnost musela přijmout fakt, že věci nejdou podle plánu. Podle jedné zprávy stráví 90 % uživatelů na stránce pouhých 5 sekund. To je naprosté plýtvání infrastrukturou.

Tak zní oficiální důvod.

V reálném životě ale nic není jen tak. API Google+ zahrnovalo nepříjemný bug, kvůli kterému se mohli vývojáři aplikací dostat k datům uživatelů, kteří si nastavili svůj profilový status na privátní. Chyba byla aktivní od roku 2015 až do března 2018, což je poměrně dlouhá doba. Takto postiženo bylo přesně 496 951 uživatelů.

A to je jen jedna věc. Podle interní dokumentace nemluvila společnost o možném úniku záměrně. Během probíhajícího skandálu Cambridge Analytica a Facebooku se právní oddělení zřejmě rozhodlo o případu mlčet, aby se vyhnuli případné inspekci.

Nicméně v příspěvku na blogu o ukončení služby se o případu zmiňují, na druhou stranu tvrdí, že neexistují žádné přímé důkazy, že by byla data uživatelů v jakémkoliv nebezpečí. Pod pojmem data jsou pak na mysli jména, e-mailové adresy, data narození, pohlaví, zaměstnání a osobní vztahy.

Ať už je to kvůli úniku, nebo nezájmu, jedno je jisté. Provoz Google+ bude ukončen za necelých 10 měsíců v srpnu 2019.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.