imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Slyšeli jste někdy o Wi-Fi 6? Je nejvyšší čas


Pro případ, že jste o technologii dosud neslyšeli, je dobrý čas ji představit. Bude totiž součástí letošních iPhonů. O co jde a k čemu je dobrá?

Blaine Curtis, analytik Barclays, se vydal na CES a po návratu domů udělal krátkou přednášku o tom, co na technologickém veletrhu viděl. Podle jeho informací budou letošní iPhony obsahovat Wi-Fi 6 (resp. 802.11ax, což je méně používané jméno), která má nahradit současný standard 802.11ac.

Přestože zní vše dost subjektivně (a ve skutečnosti je), za prohlášením je jistá logika. Na CES se objevila řada produktů, které už se na podporu připravují. Technologie je za dveřmi a otázkou je jen to, kdy Apple skutečně nový standard Wi-Fi nasadí.

Podle vývoje z posledních let to vypadá, že opravdu brzy. Například zmíněný standard 802.11ac Apple implementoval jako první, když byla technologie dokončena v prosinci roku 2013. Patří tak k nejrychleji nasazujícím výrobcům telefonů. U ostatních technologií spíše vyčkávají, jako třeba v případě 5G.

Co je to ta Wi-Fi 6 a k čemu je dobrá? Standard nabízí lepší přenos dat, zvýšenou kapacitu, lepší výkon v zahuštěném prostředí a zvýšenou energetickou výkonnost. Prostě jde po všech směrech kupředu.

Jediným problémem je, že pro používání musíte mít odpovídající router. Ty se začnou objevovat až příští rok. iPhony však s velkou pravděpodobností budou připraveny na příchod nové technologie už letos na podzim.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!