imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

křeslo

Sociální studie o křesle


Sami bychom tomu nevěřili, ale kvalita křesel v kancelářích nového Apple Parku jasně vyobrazuje, jak lidé v Silicon Valley pracují. Přichází zajímavá studie o kancelářských křeslech.

Dnes ráno vyšla na webu FastCo dlouhá analýza nových kancelářských křesel v hodnotě 1 200 dolarů. A podle ní se nejedná o žádné obyčejné židle, ale o indikátor sociálních změn.

křeslo

Vážení čtenáři, představujeme vám Aeron, židli za 1 000 dolarů od Hermana Millera. Podívejte se na ni zblízka. Co vidíte? Pohodlnou kancelářskou židli? Ne tak docela. Řekneme vám, co byste měli vidět:

Nemilosrdná 90. léta, kdy byli kancelářští pracovníci drženi jako zvířata. Dobu, kdy muselo více pracovníků sdílet jeden stůl, neexistovala žádná krůtí slanina ani mangová smoothie, ale pouze solené arašídy a neorganické kešu oříšky.

křeslo

Židle Aeron vznikla v 90. letech a byla nejrozšířenější židlí noblesních kanceláří v Silicon Valley. Podle analýzy FastCo byl design Aeronu založen na starém paradigmatu zaměstnance, který musel sedět celý den za pracovním stolem a k tomu potřeboval pohodlné křeslo.

Jak šel čas, měnil se i tento pohled na svět. A to se promítlo do nákupu nových křesel pro Apple. Jony Ive nakoupil zhruba 12 000 křesel po 1 200 dolarech od Barbera Osgerbyho v krémové, růžové a šedé barvě. Tady jsou:

křeslo

Rozdíl na první pohled. Sen všech kancelářských pracovníků má název Pacific Chair. Vidíte ty ladné křivky a odvážné područky?  Vidíte ten rozdíl oproti Aeronu? Pokud odpovídáte ano, pak odvedli designéři dobrou práci. Jony Ive se do těchto křesel totiž okamžitě zamiloval.

Cílem Pacific Chair je přinést mírumilovný prostor pro odpočinek pro zaměstnance, kteří zrovna přišli z vyčerpávajícího kreativního mítinku a za chvíli je čeká videokonference. Jak předpokládá FastCo, v dnešní době jsou kanceláře přelidněné. Mítinky, konference a běhání všude kolem. Skvělé nápady vznikají u brainstormingů, ne u samotného pracovního stolu.

křeslo

Nepotřebujete pohodlné křeslo. Potřebujete křeslo, které vás uklidní uprostřed náročného shonu.

Proto se Jony Ive rozhodl právě pro tato křesla. Nechte se dnes naladit na tu správnou odpočatou vlnu a snad budete od teď pohlížet na vaše křeslo z trochu jiného úhlu.

Zdroj: FastCo

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.