imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Specifikace, bezdrátové nabíjení a Face ID: vše, co víme o iPhonu X


V sobotu se na internet dostala hromada informací a my se díky nim dozvěděli i něco o technických parametrech nové vlajkové lodi – procesor, RAM, Face ID, bezdrátové nabíjení. Pojďme se podívat, na co se zítra můžeme těšit.

O víkendu jsme přinesli zprávu, že se díky úniku GM verze iOS 11 (čili poslední beta verze před vydáním té finální) ven dostala i řada zajímavých informací. Jde prakticky o konečnou verzi sytému, a to včetně toho, co s námi Apple zatím sdílet nechtěl. Máme tu několik částí kódu, v nichž se dozvídáme o konkrétních specifikacích telefonu. Jestliže vám něco uniklo, naleznete to níže.

Od úniku víme, že nový iPhone bude mít procesor A11 s šesti jádry. Stejně jako v případě iPhonu 7 však nebudou fungovat všechna najednou. Máme tu totiž čtyři jádra pro nižší zátěž (Mistral) a dvě pro vyšší zátěž (Monsson). Steve Troughton-Smith dále doplnil, že v případě RAM ke změně nedojde – iPhone 8 bude mít 2 GB, iPhone 8 Plus a iPhone X pak po 3 GB. Stejně je tak tomu nyní v případě iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Už jsme viděli i fotky, na nichž byly k zahlédnutí části pro bezdrátové nabíjení. Výše zmíněný kód to potvrzuje a prozrazuje něco i o 3D animacích, jež se během nabíjení objeví. Tato funkce bude součástí všech tří nově představených modelů, ale o tom jsme již v minulosti psali. Další zajímavost se týká Face ID, rozpoznávání obličeje bude vypadat tak, jak jej vidíte na obrázku níže. Rambo, který měl na starosti rozklíčování většiny informací z firmwaru HomePodu, nasdílel animaci, která během rozpoznávání poběží. Novou formu biometrického rozpoznávání v sobě bude mít pouze iPhone X, Touch ID z něj zcela zmizí.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.