imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Spekulace mluví o 11“ iPadu Pro – Proč?


Dost možná žádné takové zařízení neuvidíme. Když se nad tím zamyslíme, v podstatě by ani nedávalo velký smysl. Mluvíme tu o spekulací, kterou bychom měli více rozebrat. Řekneme vám, proč.

V posledních měsících jsme se dočkali řady informací o další várce iPadů Pro. Některé zprávy mluvily o zařízení s podporou FaceID, absenci tlačítka Home a bezrámečkového designu. Nejde však o nic zvláštního, většina zdrojů podobné zařízení na WWDC očekává. Některé zdroje se však pustily do detailnějšího rozboru, jednou z věcí je informace o iPadu pro s 11“, nikoliv 10,5“.

Na jednu stranu se to může stát – nemáme v redakci Ming-Chi Kua ani Marka Gurmana. Může to na první pohled vypadat logicky, po odstranění rámečků a tlačítka Home by se z 10,5“ snadno stalo 11“. Tento krok by však nezapadal do standardu Applu za poslední roky.

Zaprvé je 10,5“ iPad relativně novým přírůstkem, na nadcházejícím WWDC mu bude teprve rok. Navíc jde o velice populární model. Dokonce i méně poptávaný 9,7“ iPad Pro se starým designem vydržel alespoň 15 měsíců. V tu chvíli nebyla změna nijak překvapivá, přechod na novější designový styl dával smysl. Když tu však máme nové zařízení s aktuálním vzhledem a velkým úspěchem, nahrazení by bylo složitější.

Zadruhé je zvykem, že když přichází update produktu, Apple jej dělá tenčí a menší. Nedávná rozhodnutí naznačují, že americká firma raději po odstranění tlačítka Home a rámečků udělá menší iPad se stejně velkou úhlopříčkou. Navíc dalšího půl palce by mělo dopad i na výdrž zařízení.

Zatřetí by se iPad o něco přiblížil k 12,9“ větší verze. Ohledně většího iPadu Pro jsme v nedávné minulosti žádné spekulace neviděli, zde s největší pravděpodobností zůstane vše při starém. Představení většího 11“ tabletu by bylo o to více zbytečnější. Přechod od 9,7“ k 10,5“ byl rozumný, další posun už by však postavil oba tablety velmi blízko k sobě.

Nakonec tu máme ještě původ spekulace, originální zpráva totiž byla v čínštině od tchajwanských Economic Daily News. Celé pozdvižení tak dost pravděpodobně způsobil překlad pomocí Google Translatoru, který říká přesně následující:

Od Applu se očekává vydání nového iPadu Pro s úhlopříčkou kolem 11 palců.

Rádi bychom zvýraznili slovo „KOLEM“. Tam úplně klidně spadá 10,5“, ani podle původní zprávy tu nemluvíme vyloženě o 11“ zařízení.

Když si to shrneme, příchod jedenáctipalcového iPadu Pro není příliš pravděpodobný, nezapadá do systému rozhodování Applu z posledních let. Pokud už kvůli něčemu chcete šetřit na nové zařízení, orientujte se spíš podle informací Kua či Gurmana.

Zdroj: iPadInsight

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.