imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Spotify představí spásnou funkci


Pokud budeme chtít, vypneme si konkrétního umělce z celé služby.

Před několika lety jsem se stal velkým fanouškem Spotify – jednou z velkých výhod byl fakt, že si nemusím tvořit vlastní playlisty. Můžu si například zvolit předvytvořený seznam. Jak jsme nedávno zjistili, tyto playlisty ručně tvoří zaměstnanci Spotify, dokonce je to jejich hlavní pracovní náplň.

Vzhledem k tomu se ale v playlistech objevuje hodně osobních preferencí. Velmi často to má pozitivní výsledek, ale občas se v seznamu skladeb může objevit něco, co zcela neodpovídá vaší chuti. Řešení? Prostě je vypněte!

Redaktor The Verge už si testovanou funkci vyzkoušel na vlastní kůži. Snad se brzy dostane i k nám. Streamovací služba byla pod obrovským tlakem, když byl Robert Kelly nařčen z pedofilie a znásilnění. Zástupci hnutí „MuteRKelly“ byli tak hlasití, že s ním nahrávací společnost RCA Records okamžitě ukončila spolupráci.

Spotify se k situaci také postavilo a odstranilo veškeré skladby interpreta ze všech svých playlistů. Ze služby však úplně odstraněn nebyl. Jak zástupci Spotify slibují, brzy si uživatelé budou moci rozhodnout sami. Nová funkce totiž umožní vypnout konkrétní umělce a při přehrávání playlistů budou jejich skladby automaticky přeskakovány.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!