imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nové ios a macos funkce

Spousta nových věcí u iOS 10.3 a macOS 10.12.4


Kromě toho, že Apple vydal spoustu finálních aktualizací pro své systémy, pokročil i u svých beta systémů. Pro iOS a macOS se nám dostane spousty užitečných funkcí. Night Shift pro počítače, Find my Airpod pro telefony!

Po každé systémové aktualizaci projíždíme s vysokým očekáváním její nové funkce a doufáme, že narazíme na nějakou úžasnou, o které jsme si mysleli, že ji nepotřebujeme, ale poté ji budeme používat pravidelně. Poslední aktualizace byly bohužel v tomto směru bezvýznamné „aktualizace zahrnuje vylepšení a opravy chyb“. Další aktualizace pro iOS a macOS budou ovšem zcela jiné, dostane se nám totiž spousta vzrušujících funkcí.

nové ios a macos funkce

iOS 10.3 beta – Find my Airpods

Uživatelé najdou v nejnovější beta verzi pro iOS velkou dávku novinek. Některé nejsou tak zajímavé, jako například znalost Siri výsledků kriketu, některé jsou naprosto zásadní, jako úplně nový souborový systém.

  • Siri se naučila číst výsledky kriketu z Indian Premier League a International Cricket Council.
  • Safari dostalo podporu Reduced Motion ve webových aplikacích, takže lidé s citlivostí na náhlé změny na displeji tomu mohou předejít.
  • Nové zabezpečení pro uživatele dostupné v nastavení, kde bude umístěné nastavení soukromí uživatelů.
  • iOS 10.3 přinese nový souborový systém s názvem Apple File System (APFS).
  • Aplikace Podcasts dostane widget podobný tomu u aplikace Music se stejným designem.
  • iOS 10.3 přinese novou možnost pro uživatele, jak řešit požadavky na ohodnocení aplikace. Vývojářům bude umožněno se v App Storu vyjadřovat k uživatelskému hodnocení.

Podle seznamu změn se zdá být zřejmé, že Dark Mode, nebo jinak nazývaný “Theater Mode”, bohužel prozatím součástí nové aktualizace nebude. Takový je život a na tuto vlastnost si budeme muset počkat pravděpodobně až do nového iPhonu s OLED displejem. Výměnou se nám dostane užitečná funkce pro všechny vlastníky sluchátek AirPods – Find my AirPods!

nové ios a macos funkce

Je to tak, verze 10.3 nám pomůže nalézt ztracená sluchátka. To se hodí velké spoustě lidí, jelikož AirPods jsou tak malá, že vám snadno mohou zapadnout mezi polštáře nebo pohovku. Funkce bude nicméně fungovat zřejmě pouze v menších vnitřních prostorech, protože k určení polohy AirPods bude využívat sílu Bluetooth signálu (GPS totiž sluchátka nemají). To znamená rádius o velikosti zhruba 5 metrů, ve velkém nákupním centru může být nalezení sluchátka stále problém.

Funkce bude přidána do aplikace Find my iPhone, ve které můžeme udělat pro nalezení našich AirPods v podstatě jedinou věc: nastavit hlasitost na maximální úroveň a doufat, že je někde uslyšíme. Přesně to v podstatě dělá nová funkce, ale lepší než nic a rozhodně vám může pomoci někde zapomenuté sluchátko najít.

nové ios a macos funkce

K tomuto se váže i nedávné stažení aplikace z App Storu, která uměla to samé jako zmíněná funkce. Vývojář vyvinul aplikaci pod názvem Finder for AirPods se stejnou funkčností. Lidem se zamlouvala, obdržela hodnocení 4,5 z 5 a Apple ji z ničeho nic a bez jakéhokoliv vysvětlení z App Storu stáhnul. Když vývojář společnost kontaktoval a žádal vysvětlení, dostalo se mu následující odpovědi:

“Apple rozhodl, že „koncept“ lidí hledajících své AirPods pomocí aplikace nepovažuje za „hodný App Storu“. Aplikace nebude do obchodu navrácena.”

Hezké. Nicméně taková situace není u Applu zcela výjimečná, jen si vzpomeňme, jak rychle z App Storu smazal aplikaci F.lux a krátce na to přišel s vlastním řešením tohoto konceptu pod názvem Night Shift. Když jsme u toho, Night Shift bude nyní dostupný pro počítače s operačním systémem macOS.

macOS Sierra 10.12.4 beta – Night Shift na Macu

Esoterické blábolení, nebo vědecký fakt. Apple je naprosto přesvědčen, že při modrém světle vyzařujícího z monitorů se v noci hůře usíná. Verze iOS 9.3 a její Night Shift se snažila tento problém vyřešit a funkce nyní přichází i pro Mac. Je až úsměvné, jak dlouho jsme na přidání této funkce museli čekat.

nové ios a macos funkce

Mód funguje jednoduše: modré světlo škodí a obrazovka se tak při západu slunce pomalu zbarví do oranžových tónů. Uživatelé si mohou nastavit začátek a konec procesu, anebo ho také plně automatizovat. Pokud tu máme nějaké grafické designéry pracující pozdě do noci, dávejte si pozor, aby vám funkce nepopletla barvy.

Aktualizace přinese i další novinky. Pokud někdo z vás mluví šanghajsky, nyní nadešla vaše chvíle!

  • Diktování s podporou šanghajštiny.
  • Počítačová Siri zná výsledky kriketu, program zápasů a soupisky hráčů.
  • Aktualizace PDFKit API pro lepší zobrazení PDF v aplikacích používající rámeček.

Zdroj: 9to5mac 1 a 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.