imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Spousta povyku pro nic! Microsoft vydal nový Skype


Skype, rozšířený komunikační nástroj od společnosti Microsoft, dostal nový podzimní kabát. Podívejte se, jak to celé dopadlo.

Skype je už tradičně zas o trochu více zaměřený na volání a sdílení videa. Ti, kteří používají Skype i na mobilním zařízení, si mohou už nyní mnout ruce. Vzhled desktopové aplikace se opět přiblížil své mobilní verzi. V souvislosti s tou přináší aktualizace zvýšení spolehlivosti komunikace napříč různými platformami a zařízeními.

Užitečné novinky a zlepšení, které budeme Bez-názvunenávidět:

Jednou z těch nepodstatných novinek v aplikaci je tzv. “bubble-style”. Jde o snahu obalit všechny boxy a ikonky do tvaru bublin. O něco důležitější je přebarvení nudných polí, která nebyla v předchozí verzi dost “cool”, do modrého odstínu. Ne tedy, že by to nějak vylepšilo samotnou funkcionalitu, ale kdo má problémy s kontrastem, jen těžko bude snášet, jak špatně čitelné je černé (v historii šedé) a místy dokonce modré písmo na novém podkladu.

Dalším zlepšením prošlo posílání souborů a fotek. Ty se nově seskupí do jednoho řádku s malým náhledem. Kdo posílá MS Office soubory, jejich náhledy získají podoby ikonky samotného programu. To bohužel neplatí v rámci aplikací iWork, kde nejnovější soubory nejdou ani posílat, a je potřeba je uložit ve starším formátu `09.

Bez-názvu1Zřejmě největším překvapením, po kterém uživatelé toužili den co den, je zvýraznění chatovací části při volání. Konečně můžete jednoduše posílat fotky přátelům, zatímco si s nimi voláte. Jistě, šlo to i v předchozí verzi, ale bylo skoro nemožné takovou funkci při hovoru najít.
A nakonec, hromadné videohovory jsou v novém vzhledu mnohem přehlednější než dřív.

 

Skype můžete stáhnout na oficiální stránce.

Zdroj: The Verge a Skype

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!