imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Stahujte iOS 9 a OS X El Capitan. Apple zpřístupnil veřejné bety.


Přesně podle očekávání zpřístupnil před chvílí Apple veřejné testovací betaverze nových operačních systémů iOS 9 a OS X El Capitan.

Do testování veřejně dostupných betaverzí se můžete přihlásit na stránkách programu, kde se musíte přihlásit svým Apple ID účtem. Poté se dostanete k rozcestníku, díky kterému vás Apple provede celým procesem instalace té které konkrétní betaverze.

Ukáže vám, jak nejlépe zálohovat svůj počítač anebo tablet či telefon i jak na něj nainstalovat nové verze systémů.

Jedná se však o testovací verze, ve kterých ne vše funguje a vypadá tak, jak by mělo ve finální verzi. I když naše zkušenosti ukazují prozatím velmi dobrou funkci pro většinu běžných činností, určitě bychom nedoporučili jejich instalaci běžným uživatelům (anebo obecně instalaci na počítače, který nutně potřebujete používat na plný výkon v práci).

Finální verze těchto systémů pro všechny budou dostupné na podzim letošního roku, přehled novinek v nichž obsažených najdete v našich dalších článcích zde na iMagazínu.

Apple Beta Software Guide Apple Beta Software Guide2 Apple Beta Software Program
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.