imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

StarCraft 2: odkaz Protossů


Nastal čas zakončit příběh druhého StarCraftu. Posledním střípkem mozaiky je rozšíření nesoucí název Legacy of the Void.

Jak napověděl titulek, příběhová část přidává kampaň za mimozemský druh Protossů. Následuje velkolepé finále uzavírající celou trilogii. Ač lze začít hrát bez znalosti předchozích dvou dílu a spoléhat na stručnou rekapitulaci příběhu, rozhodně to nedoporučujeme.

Na úvod si můžete střihnout tři menší mise s temným templářem Zeratulem, který se snaží rozkrýt plány velkého nepřítele z předchozích dílů. Zeratul pak marně varuje hlavního hrdinu a vůdce Protossů Artanise, že znovudobytí domovské planety Aiur opravdu není dobrý nápad. Tvrdohlavost zvítězí a pokus o invazi dokonale vystihuje slavná hláška admirála Ackbara z bitvy o Endor: „It’s a trap!“.

Artanis získává aspoň technologicky nadupaný hvězdný koráb Spear of Adun. Začíná výprava za sjednocení Protossů a vytvoření bojeschopné síly proti velkému nepříteli.

Porazit ultimátní zlo a zachránit vesmír. Kolikrát jsme to jen slyšeli?

LotV2

 

Vesmírná loď funguje velmi podobně, jako v předchozích dílech. Mezi misemi zde můžete pohovořit s ostatními hrdiny, což vás možná velmi rychle omrzí. Urozený způsob mluvy nápadně podobný elfům dokáže obyčejného člověka unudit k smrti. Zkoumáte postupně odemykaný inventář jednotek, kdy pro každou lze volit mezi třemi variantami. Poměrně zásadní novinkou je vylepšování schopností samotné lodi. Protossové milují vůni orbitálního bombardování po ránu. Také neradi cestují, proto jistě potěší možnost okamžitého umístění pylonu umožňujícího teleportační produkci jednotek, kdekoliv na mapě. Tyto a mnohé další vychytávky mohou velmi pomoci v průběhu misí.

Samotná herní náplň příliš nevybočuje z obvyklého standardu. Očekávejte tradiční úkoly typu: obsaď základnu nepřítele v časovém limitu, ubraň svoji základnu po nějakou dobu či projdi mapu pouze s hrdiny bez základny. V paměti nám utkvěl úkol, kdy během postupu musíte souběžně podporovat přátelská vojska. Dohromady příběh zabere zhruba 12 hodin. Lehce můžete ovlivnit pořadí některých částí, ale v důsledku to změní pouze pořadí odemykaných jednotek.

 

LotV3

 

Kde by byl StarCraft bez multiplayeru? Nové jednotky a mapy mají za cíl omezit taktiku přesouvání jedné velké armády. Organizování menších přepadových skupin by mělo být výhodnější více než kdy jindy. Jak záměr dopadne v praxi, ukáže čas. Za zmínku stojí nový Archon režim. Jedná se o hru dva proti dvěma s tím rozdílem, že místo dvou oddělených vojsk kontrolujete jedno sdílené.

Pro stávající hráče multiplayeru je nákup Legacy automatická volba. Ti, co hráli předchozí díly, neodolají finální tečce za sérií. Pokud jste však druhý StarCraft nikdy nehráli, rozhodování nebude tak jednoznačné. Celá série patří mezi velmi dobré strategie. Jenže kompletní příběh provázející všemi kampaněmi zaslouží průměrnou známku. Porazit ultimátní zlo a zachránit vesmír. Kolikrát jsme to jen slyšeli? V paměti utkvějí především skvělé 3D filmečky typické pro vývojářské studio Blizzard.

Odkaz StarCraftu 2 bude žít dál po mnoho let především díky veleúspěšné e-sports scéně a komunitě vytvářející doplňkový obsah. V plánu jsou i oficiálně příběhové přídavky. Nechme se překvapit, třeba dopadnou lépe než hlavní příběh.

 

LotV4

 

StarCraft 2: Legacy of the Void

Strategie pro Mac

+ Poctivá strategie
+ Multiplayer
+ S peciální schopnosti vesmírné lodi během kampaně
– Průměrný příběh
– Náplň misí
– Ubíjející dialogy

Hodnocení: 3.5/5
Cena: 40 €

battle.net, macgamestore.com

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!