imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Steve Jobs Theater je skutečně okouzlující


To alespoň říkají novináři, kteří měli to štěstí a zúčastnili se úterního Apple Special Eventu. Posbírali jsme několik z jejich vzpomínek a fotografií, abychom si nádherné prostory ukázali.

Začněme nejdříve zajímavým faktem – Apple téměř nestihl získat povolení na uspořádání úterní keynote. Jak už to tak bývá, tak se původně dubnové datum dokončení stavby o něco protáhlo. Apple proto musel požádat o dočasné povolení, aby se celá akce mohla ve Steve Jobs Theater konat.

To v Applu vzbuzovalo velké napětí, protože do poslední chvíle netušili, zda od města povolení získají. Jakmile se však zkontrolovaly všechny únikový východy a bezpečnostní systémy, dostal Apple zelenou, a i přes zbývající práci mohl 12. září poprvé přivítat novináře u sebe doma.

Na akci pochopitelně nechyběl ani John Gruber, autor Daring Fireballu. Aby svou účast oslavil, rozhodl se podělit o několik zajímavostí z místa, jako třeba extrémně kluzké podlahy na nádvoří.

Noc před akcí v Cupertinu nezvykle hodně pršelo. To způsobilo, že byly chodníky v patiu extrémně kluzké. Řada zaměstnanců stála každých pár metrů a upozorňovala návštěvníky, aby si dávali pozor. Vím, že v Cupertinu často tolik neprší, ale očekávám, že se chodníky ještě dočkají předělání s jiným povrchem.

Kromě toho byl však z budovy úplně nadšený.

Zvenku vypadá pohled na hlavní budovu prostě nádherně. Vypadá úplně jako vyrenderované idealizované CGI snímky toho, jak by hlavní budova měla vypadat. […] Na schodech vedoucích dolů do lobby divadla je zábradlí vytesáno do kamenných zdí. Nic takového jsem nikdy neviděl. Je to jako potápět se do obrovského světlého atria, jež je kompletně vysekáno z kamene. Mírně řečeno vše vypadá, že by to mělo chvíli vydržet.

A jaké bylo plátno, na které se v průběhu akce prezentovalo? Na rozdíl od předchozího popisu už Gruber nepoužíval tak sofistikovaná slova:

Je to prostě obrovské, zářící, úžasné plátno.

Nebudeme zacházet do dalších detailů, jestliže si chcete projít celou zpověď, ve zdrojích naleznete odkaz. Tady je pro vás galerie fotek, které si pro nás připravil magazín The Verge. Fotka řekne více než tisíc slov.

Zdroje: Daring Fireball, Cult of Mac, The Verge

Před nedávnem server Wired publikoval exkluzivní reportáž ze skrytých zákoutí Apple Parku. Tehdy ještě Steve Jobs Theater nevypadalo tak skvěle, ale mohli jsme se podívat do hlavní budovy.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.