imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Střetáváte se s trhaním animací? (OS X Yosemite)


Někteří uživatelé operačního systému OS X Yosemite jsou svědky nepěkného zpomalení všude tam, kde se systém pokouší o animace a průhlednost.

Jde o chování, kterého si všimnete především na strojích s integrovanou grafickou kartou a nejvíce si jej všimnete na základních MacBoocích Pro s Retina displejem, neboť vysoké rozlišení jejich zobrazovače představuje pro integrovanou grafickou kartu v procesoru velkou zátěž. O to více to platí v případě, že máte tento stroj z předchozí generace.
OS X Yosemite přinesl mnohé změny vzhledu. Zatímco na první pohled došlo ke zploštění ovládacích prvků a tedy jejich jistému vizuálnímu zjednodušení, opak je pravdou – tím, jak systém výrazně více pracuje s průhledností dostává grafická karta hodně zabrat.
Pokud se tedy i vy setkáváte v Yosemite s trháním grafiky a animací, můžete vyzkoušet následující postup.

Jak na to:

1. Otevřete panel Předvolby systému -> Zpřístupnění
tip1_bod1
2. Na panelu Zpřístupnění klepněte v levém sloupci na položku Monitor


3. V pravé části okna zaškrtněte položku Snížit průhlednost
tip1_bod3
4. Hotovo!


Změna, kterou jste právě provedli, je zřejmá: zakázali jste operačnímu systému používat průhlednost grafických prvků. Díky tomu se grafické kartě odlehčí a chod systému bude plynulejší. Alespoň na redakčních počítačích tomu tak skutečně bylo.
A kdyby ne? Pak je velmi snadno zapnout vše zpátky. Vždyť když už se má systém trhat, ať alespoň vypadá hezky, ne?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.