imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Studenti chtějí jako pracovní počítač Mac


Společnosti, která nabírají zaměstnance z řad absolventů vysokých, by si měli pořádně rozmyslet, jaké pracovní benefity nabídnout. Téměř tři čtvrtiny studentů podle nejnovější studie při rozhodování o pracovní nabídce berou v potaz i stroj, na kterém budou pracovat. 

Nemusíme vám vysvětlovat všechny výhody počítačů Mac jako pracovní stanice. Ekosystém, síla, design a neuvěřitelný uživatelský zážitek činí z počítačů Applu nejlepší pracovní nástroj, který je zároveň i status symbolem. Stačí se rozhlédnout po jakékoliv kavárně: téměř všichni budou pracovat na Macu.

Láska pro Mac nezná hranic a může se dokonce i stát jedním z faktorů při výběru zaměstnání. Průzkum zadaný firmou Jamf, která vyvíjí řešení pro správu mobilních zařízení Applu, a provedený výzkumnou firmou Vanson Bourne to potvrzuje. Američtí studenti (a my můžeme odhadovat, že výsledky v České republice by se příliš nelišily) s větší pravděpodobností přijmou nabídku od společnosti nebo v ní zůstanou déle, pokud jim umožní vybrat si svůj pracovní počítač. A 71 % by zvolilo Mac, pokud by tuto možnost dostali.

Strávila jsem rok ve společnosti, kde se pracovalo na Linuxu. Už nikdy víc. Nechci se naučit programovat, abych mohla vytisknout dokument. Chci jen otevřít svůj krásný Macbook Air a začít okamžitě pracovat, bez jakýchkoliv potíží, a bez hodinového čekání na stažení aktualizace, jako u Windows. – Linda, marketingová manažerka pracující na dvouletém Airu.

A co počítače, na kterých studenti pracují v současné době? 40% používá Mac, 60% PC. Ale z uživatelů PC by 51 % preferovalo Mac, pokud by v tomto rozhodnutí nehrály roli peníze.

Jaké by mělo být poučení pro firmy?

Zaměstnavatelé hledají špičkové talenty na konkurenčním trhu práce a poskytují pracovníkům nástroje, které znají a milují. Příští generace uchazečů o zaměstnání chce, aby jejich technologie fungovaly tak, aby se oni mohli soustředit na svou práci. Mac považují za modernější, intuitivnější a spolehlivější – a chtěli by jej používat, když začnou svou kariéru. – Dean Hager, generální ředitel společnosti Jamf.

Je to příliš extrémní požadavek, jsou studenti a generace Z zhýčkaní? Nemyslíme si. Prostě si uvědomují, že počítač je nejdůležitějším pracovní nástrojem. Mac je nejlepší volbou, pokud jde o uživatelské prostředí a produktivní práci. Důležitou roli může hrát také popularita telefonů iPhone a téměř magická provázanost ekosystému Apple.

Zdroj: 9to5Mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.