imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Studentské předplatné Apple Music je tady


Po Spotify přichází i speciální studentská akce na službu Apple Music, což pochopitelně přináší sníženou cenu – a mluvíme tu o skutečně výhodné nabídce.

Apple ohlásil, že bude rozšiřovat svou nabídku studentských předplatných do dalších 82 zemí. Studenti v Evropě jí mohou také využívat, cena je opravdu příznivá:

69 Kč

měsíčně. Stačí jen mít potvrzení o studiu, jež je schváleno v systému UNiDAYS.

Jde o skvělou volbu, jelikož klasické předplatné vychází na 149 Kč měsíčně. Jestliže pak službu používáte v rodině, předplatné následně vyjde na 229 Kč měsíčně. Děkovat můžeme konkurenčnímu boji, který ceny pěkně sráží.

Okamžitě jsme studentské předplatné vyzkoušeli. Systém ověřování se liší stát od státu a školu od školy. Může být požadována univerzitní e-mailová adresa. Díky tomu mohou v UNiDAYS zkontrolovat váš status studenta více způsoby.

Jakmile váš status zmizí, předplatné se promění zpět na klasické, na to byste tak měli dávat pozor. Celé studentské členství trvá jen 48 měsíců, což je průměrná doba studia napříč podporovanými státy. Jestliže již členství máte, měli byste ho nejdříve zrušit, až pak se přihlásit o studentskou výhodu od začátku.

Zde je postup pro ty, kteří se stávají novými uživateli Apple Music:

  • Jděte na stránku Apple Music a vyberte Studentské předplatné.
  • Systém vás přesměruje do iTunes, kde zvolíte příslušný druh členství.
  • Aby vás systém verifikoval, přesměruje vás ještě na společnou stránku Apple Music a UNiDAYS, kde zadáte své Apple ID a zvolíte vysokou školu.
  • Zde přichází řada na kontrolu pomocí mailové adresy či přihlašovacích údají z vaší univerzity.
  • Stránka vás pak přesměruje zpět do iTunes, kde jen schválíte platby svým Apple ID.

To bylo vše, stačí na to 3 minuty času. Ještě aby bylo tak jednoduché i studium…

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.