imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Studie srdce od Applu se blíží do finále


Iniciativa Applu sbírat data kolem arytmie odstartovala v listopadu, využívaly se přitom Apple Watch a chytré algoritmy. Společnost následně informace využije k vývoji dalších zařízení.

Aplikace Heart Study sbírá data od loňského listopadu, do akce se zapojují uživatele na území Spojených států. Ve spolupráci se Stanford University tak firma pomáhá k výzkumu kardiovaskulárního systému. Apple Watch pomáhají díky měření krevního proudění žilami, a to skrze speciální diody citlivé na světlo.

Hodinky zvládnou sledovat počet úderů srdce a další data. V kombinaci s algoritmy od Applu nejde jen o poznámky ke kardiakům, ale upozorňuje na kondici i dalších uživatelů. Program je dostupný pouze pro lidi s perfektním srdečním stavem a znalostí angličtiny.

Podle mobiHealthNews byly studie od Applu zaslány FDA, společně s nimi firma poslala i svůj pohled na to, jak by se v budoucnu mohly vyvíjet specializovaná zařízení. Mělo by tak vzniknout oficiální zdravotnické zařízení od Applu.

Před několika měsíci jsme psali, jak Apple Watch zachránily život. Scott Killian je skutečně zdravý a zodpovědný padesátník – pravidelně cvičí, dává pozor na svůj zdravotní stav. Šel proto v padesáti na kompletní zdravotní prohlídku. Jednoho dne ho hodinky vzbudily, protože měl svůj tep na 120 úderech za minutu. Rozhodl se pro svůj klid zajít do nemocnice.

V nemocnici mu objevili srdeční problém, okamžitě se proto podrobil operaci. Udělal dobře, když se rozhodl obrátit na doktory, další den už by se prý nemusel probudit.

Jde o skvělou ukázku toho, jak je podobné zařízení důležité a jak velký potenciál se na trhu právě nachází. Spekuluje se o příchodu speciálního řemínku pro Apple Watch, jenž zvládne udělat EKG v domácích podmínkách. Jestliže pak FDA schválí data od Applu, z hodinek by se mohl stát zdravotnický standard.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.