imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Super DNS služba pro iOS zdarma


Cloudflare výrazně zjednodušil rychlé a zabezpečené brouzdání na iOS. Stáhněte si aplikaci 1.1.1.1 zdarma a užívejte si digitálního soukromí.

Zhruba před půl rokem jsme psali článek o službě Cloudflare a jejich výhodách. Zde přinášíme menší připomenutí pro ty, kterým náš článek utekl. Pokud toužíte po bezpečném brouzdání, musíte se nejdříve obrátit na nějakou VPN službu.

VPN služba umožňuje v podstatě schovat počítač před internetem přes svou vlastní síť. Spojení mezi uživatelem a poskytovatelem služby je šifrované a zabezpečené a data ani aktivita na internetu tak nelze sledovat.

To je všechno je sice skvělé, ovšem spolehlivé VPN není úplně levnou záležitostí.

Pokud si přejete určitou míru bezpečí zdarma, vhodným řešením je volba DNS poskytovatele. DNS zodpovídá za překlad jména doménové adresy na IP a naopak. Tyto překlady ovšem bloudí internetem nezašifrované, a tak se dají snadno číst a sledovat tím vaši aktivitu.

Abyste se nechtěnému šmírování vyhnuli, můžete svěřit překlady DNS jiným externím službám. Mezi ty patří i Cloudfare, která si pravidelně zve na kontrolu externí auditory, aby dokázala, že nezneužívá uživatelská data. V našem předchozím článku jsme vám již ukázali, jak na macOS nastavit DNS server 1.1.1.1 této služby.

Podívali jsme také na iOS, ovšem pouze v případě wifi. Tentokrát se ovšem nejedná o nic složitého. Cloudfare vydal jednoduchou aplikaci, která udělá vše za vás a vaše wifi a mobilní data budou v bezpečí.

Nebudeme vás dále napínat, stačí si stáhnout aplikaci a začít brouzdat!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!