imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Synchronizujte aplikace a obsah mezi iPhonem a iPadem


Synchronizace mezi několika zařízeními může být občas velice užitečná, jindy se zase úplně nehodí. Pojďme se podívat na to, jak ji nastavit, aby odpovídala vašim potřebám.

Jestliže používáte dvě různá zařízení s iOS, jako třeba iPhone a iPad, a zároveň je máte propojené skrz stejný účet, jsou ve vzájemné synchronizaci. Ta může fungovat jak vzájemně mezi oběma zařízeními, tak jen jednostranně. Celý proces a nastavení mají pod palcem iTunes, pro další úpravy je tak potřeba zavítat sem. Spravovat tu můžete jak hudbu a aplikace stažené z App Storu, tak třeba updaty nebo obsah v iBooks.

Zde můžete vybrat, která zařízení by měla mít automatickou synchronizaci. Stačí jít do Nastavení a nabídky „iTunes a App Store“. V sekci „Automatické stahování“ si pak můžete vybrat to, co přesně chcete takto stahovat. Pokud třeba zapnete „Aplikace“ na iPadu, ale na iPhonu je necháte vypnuté, znamená to následující – kdykoliv něco nainstalujete na telefonu, okamžitě se to stáhne i na tabletu; pokud však něco stáhnete na tabletu, nebude se vám to stahovat na telefon. Pokud byste však možnost „Aplikace“ povolili na obou zařízeních, po stažení na jednom by se aplikace okamžitě začala stahovat i na druhém. Vyberte si tedy to, co vám nejvíce sedí, mnohým stačí třeba jen vzájemná synchronizace obsahu v iBooks.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.