imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tahle aplikace vás zaručeně rozesměje


Potřebujete novou profilovou fotku na Facebook nebo nový příspěvek na Instagram, ale neumíte dobře vyfotit sami sebe? Nebo se prostě jen pod tíhou všedních dní neumíte pořádně usmát do foťáku? Žádný problém, tato aplikace vám pomůže!

Jestliže jste na některou z výše položených otázek odpověděli ano, případně pokud se sami sobě jen chcete zasmát, máme tu pro vás FaceApp. Apka vytáhne to nejlepší, co se jen z otrávené a bezvýrazné fotky jenom dá. Výsledky občas dokonce nemusí být jen vtipné, ale i docela dobré. Zejména v případě efektu stárnutí. Naopak drobný facelift rozhodně sedí aktuálnímu prezidentovi Spojených států, Donaldu Trampovi. Alespoň částečné zmizení těch obřích batohů pod očima:

01_faceapp_that_will_make_you_smile

Jestliže chceme z aplikace vytáhnout to nejlepší, je ideální, aby byl obličej o dost menší, než je zbytek fotografie, a aby se člověk díval přímo do fotoaparátu. Navíc je vhodné, aby byla tvář umístěna přibližně doprostřed snímku. Jestli se navíc před focením zapomenete oholit, mohli byste dopadnout jako Chuck Norris níže:

02_faceapp_that_will_make_you_smile

Podívali jsme se také na to, zda by aplikace nedokázala trochu pomoci hlavním manažerům Applu. Věčně mladý Jony Ive perfektně zapadne k funkcím stárnutí, vypadá slušně jako teenager a jeho ženská varianta je přímo kouzelná. Tim Cook tak šťastnou volbou nebyl, žádná z možností mu moc nepomáhá. Výsledky byly strašné, ať už jsme na CEO Applu vyzkoušeli jakýkoliv filtr. Na druhou stranu fakt, že už jej nemůžeme „zestárnout“, je vlastně pozitivní.

03_faceapp_that_will_make_you_smile 04_faceapp_that_will_make_you_smile

Abychom byli féroví, aplikaci jsme použili i na některé z ženských pracovníků Applu. Vybrali jsme dvě tváře, obě jsou u Applu celkem nové. První z nich je Angela Ahrendtsová, která se po odchodu z Burberry upsala Applu v roce 2014, kde je nyní viceprezidentkou retailového prodeje. Stárnoucí funkce na ni fungovala možná až moc dobře, díky širokému úsměvu však ještě více prokoukla.

05_faceapp_that_will_make_you_smile

Druhou tváří je pak Bozoma Saint Johnová, o níž jste v posledních dnech mohli slyšet zejména ve spojení s Apple Music. Do firmy se přidala také v roce 2014, kdy Apple koupil Beats, a Boz se stala hlavním manažerem globálního spotřebitelského marketingu pro Apple Music. Je těžké najít fotku, kde by se na celé kolo nesmála, zkusili jsme tak jinou funkci. Efekt by měl člověku ubrat pár let, v tomto případě jí přidal trochu světla a kůže se jí pěkně vyhladila.

06_faceapp_that_will_make_you_smile

Abychom vše zakončili, rozhodli jsme se vyzkoušet aplikaci na současného a minulého prezidenta USA – Donald Trump a Barrack Obama. Výsledek mluví za sebe, sami rozhodněte, kdo má lepšího zubaře.

07_faceapp_that_will_make_you_smile

Aplikace je na App Storu celkem nová a rozhodně není bezchybná. Během zkoušení jsme na žádné větší problémy nenarazili, ale funkce „Male“ a „Female“ jsou dostupné pouze skrz koláže. Do nich je možné umístit čtyři různé fotografie. Pro správné fungování budete potřebovat internetové připojení, jelikož se fotky nahrávají na server, odkud je následně můžete stahovat.

Aplikace je aktuálně dostupná zdarma (tedy pouze pro iOS) a protože jde o nový kousek, nemusíte platit ani za odstranění vodoznaku. V budoucnosti to už stejně asi nebude, takže rozhodně doporučujeme vyzkoušet dříve, než se situace změní.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.