imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tajné menu v aplikaci Hyperlapse nabídne natáčení ve Full HD


Hyperlapse je skvělá aplikace , díky níž můžete natáčet dlouhá videa bez použití stativu. Ta jsou následně zrychlena aniž by se roztřásl obraz. Uživatelsky šla aplikace jen omezeně konfigurovat. Nastavit jste si mohli, kolikrát se má zrychlit výsledek v rozmezí 1x až 12x.

Německý uživatel Youtube nyní objevil snadný postup, jak zobrazit skryté menu a nastavit si parametry videa, jaké mu budou vyhovovat. Pokud se chystáte “podvádět” vývojáře, stačí čtyřmi prsty čtyřikrát klepnout na obrazovku.

Někdy je potřeba proces několikrát zopakovat, než se vám podaří nabídku zobrazit. Možná pomůže, když poskládáte prsty s větším rozestupem. Až se vám to konečně povede, můžete vidět menu jasně určené pro tým vývojářů. Nejspíš i proto je pojmenované “Labs”.

První možností je nastavení rozlišení, umožní vám pořizovat záznam ve Full HD kvalitě – tedy 1080p. Následuje Frame rate, který určuje počet snímků za sekundu. Nastavit jej můžete na 30 nebo 24 fps.

Hyperlapse-Labs-2-2

 

Background Save+ Library automaticky uloží surové nestabilizované video, které pro běžného uživatele nemá moc smysl. Co je však užitečnou funkcí a netuším, z jakého důvodu nění v základním nastavení, je Hyperlapse Extreme. Při povolení této nabídky můžete zrychlit video z původní hodnoty 12x na 40x. Velmi užitečné při natáčení dlouhých záznamů.

Skryté menu je obsaženo v poslední aktualizaci 1.1.1, která vyšla 9. října. Je možné, že budoucí verze bude lépe zabezpečena a po odhalení už nebude tak lehké se v nastavení samovolně šťourat.

Pokud jste Hyperlapse ještě nezkusili, mužete ho zdarma stáhnout na tomto odkazu:

• Hyperlapse ke stažení zdarma z App Store

Zdroj: TUAW

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!