imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Takhle bude na iPadu vypadat neosekaný Photoshop


Byli jsme si jistí, že přijde. Nyní je venku oficiální představení. Podívejte se, jak bude vypadat práce ve Photoshopu 2019 pro iPad.

V červenci nás mile překvapila zpráva Bloombergu o možné neosekané verzi Photoshopu pro iPad. Scott Belsky, CPO Adobe, nyní zprávu potvrdil.

Na oficiální představení jsme si sice museli dlouho počkat, konečně tu ale máme první dojmy. The Verge testovalo program celé týdny a zde se můžete podívat na shrnující video:

Zjistili, že aplikace je opravdu velice podobná stolní verzi, nicméně jí stále pár funkcí chybí. Na druhou stranu je například pro takové retušování dotyková obrazovka nejlepší alternativou.

Podle The Verge je vůbec nejlepší na iPad verzi nový formát souborů PSD. Díky novince můžete sdílet své projekty mezi různými platformami. Jinými slovy můžete proměnit Photoshop projekty na multi-platformní dokumenty, které lze editovat v cloudu. Pokud bude vše fungovat bezchybně, pak se 18 měsíců práce Adobe naprosto vyplatilo.

Události se účastnil také Phil Schiller. Vzhledem k tomu, že nové funkce budou dostupné během příštího roku, může jít o náznak vydání nového iPadu, který by tyto novinky zastupoval. Nebo je jeho účast jen náhoda?

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.