imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Takhle by to vypadalo, kdybyste si chtěli poskládat iPhone


V Číně je evidentně možné všechno, můžete si dokonce za pomoci experta během pár dní poskládat vlastní telefon. A když máte chuť, nakoupíte všechny potřebné součástky na výrobu funkčního iPhonu v ulicích Šen-čenu. Jestliže jste někdy narazili na neskutečně levné iPhony na stránkách čínských obchodů, tady vidíte, jak vznikají.

Šen-čen vyrostl na základech levných produktů z místních technologických firmiček, jež stíhaly držet krok s rozvíjejícím se trhem. Tím nejznámějším zástupcem je Huawei, firma, která na trhu získává stále větší podíl a popularitu. Aktuálně se drží mezi třemi největšími výrobci telefonů na světě. Analytici navíc odhadují, že by firma mohla během několika let předskočit i Apple. Jak však může firma ze zelené louky vyrůst v jeden z hlavních článků světového trhu během několika let?

01_how_to_put_an_iphone_together_from_parts

Odpověď se schovává přímo v Šen-čenu samotném, kde na trzích neprodávají levné ponožky nebo trenky, ale různá elektronika, falešná šasi iPhonů, baterie a řada dalších součástek, které se tu objevily po rozebrání původních telefonů. Odborník si pomocí nich pak může v klidu poskládat funkční telefon. Tento postup rozhodně není legální, a musíte mít také štěstí, že vámi nakoupené součástky budou skutečně fungovat. Softwarový vývojář Scotty Allen se v následujícím videu podíval na to, zda je takto vůbec možné poskládat funkční iPhone.

Odpověď je zcela jistě ano, ale aby se to člověku podařilo, musí mít k ruce zkušeného nákupčího, který mu s hledáním součástek poradí. Tento rádce by měl také umět dobře anglicky (resp. jazykem vaší komunikace), měl by být trpělivý a rozhodně by měl problematice rozumět. Allen je už z podstaty své práce zaměřený hlavně na software, při skládání telefonu jde ale o hardware. Je neuvěřitelné vidět, že na místních trzích můžete nakoupit skutečně skoro všechno.

Chtěl jsem vidět, jestli je to skutečně možné.

– řekl Scotty Allen magazínu The Verge.

02_how_to_put_an_iphone_together_from_parts

Allen prozradil, že na poskládání iPhonu 6s utratil asi 1.000 dolarů. Za tuto cenu by si mohl bez problému koupit telefon v obchodě. Allen ale dodal, že kdybyste nepočítali žádné další náklady a zbytné součástky, vyšel by smartphone na 300 dolarů. Za stejnou cenu jej pak můžeme vidět na pochybných čínských e-shopech. Pochopitelně se na ně nevztahuje žádná záruka, a navíc jde o ilegální aktivitu. Koupi na podobných místech bychom tak vážně nedoporučovali.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.