imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Takto funguje Walkie-Talkie na Apple Watch


V první betě watchOS 5 jsme se sice nedočkali, včera večer však přišla již druhá vývojářská verze, ve které nechybí jedna z nejlepších novinek Apple Watch. Bavíme se o Walkie-Talkie, pojďme se podívat, jak funguje.

Pátá verze watchOS upřímně není tak vzrušující, jak tomu bylo dříve. Objevilo se tu jen několik novinek, mezi které patří i Walkie-Talkie, tzn. vysílačka. Velkou roli jistě hraje i nostalgie, na druhou stranu jde o skvělou možnost, jak využívat hodinky, které má každý stejně neustále na ruce.

Přestože jsme viděli krátkou ukázku přímo na WWDC, nemohli jsme si až do teď novinku vyzkoušet sami. V první verzi bety watchOS 5 nebyla, z technických důvodů byla nová funkce zařazena až nyní. Včerejší update vývojářské bety přišel spolu s aktualizacemi iOS a macOS. Je tu konečně i Walkie-Talkie.

Použití je opravdu jednoduché – otevřete aplikaci, najdete kontakt druhé osoby, která také využívá nejnovější verzi watchOS. Váš parťák dostane upozornění, po přijetí pak můžete začít konverzaci. Uživatelské rozhraní je minimalistické, najdete zde velké žluté tlačítko s nápisem „TALK“. Víc nepotřebujete. Stačí stisknout a držet ve chvíli, kdy chcete mluvit. Následně pustíte a necháváte mluvit druhou stranu. Prostě jako u klasické vysílačky.

Jak se vám novinka líbí?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.