imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Takže iPhone X je mrtvý? No to se na to podívejme…


Jen jednu věc miluje tisk víc než dobré zprávy o Applu, ty špatné zprávy o Applu. A pokud vám to uniklo, tak iPhone X prý bojuje o holý život.

Nekorunování králové zpráv o smrti iPhonu jsou bez pochyb analytikové. Nejde o to, že by měli špatné zdroje nebo měli radost z kydání špíny, naopak jejich předpovědi často vychází. Problémem je jednoduše to, že občas dojdou ke špatnému závěru.

citát nietzsche

Naposledy předpověděl smrt iPhonu X Neil Campling, analytik Mirabaud Securities v projektu pod názvem „the iPhone X is dead“. Svou úvahu zakládal na faktu, že TSMC, jeden z největších dodavatelů čipů Applu, upravil svůj cíl příjmů na minimum předpokládané sumy. Akcie společnosti se rázem propadly o 6,3 %.

Mirabaud Securities sledují dodávky TSMC již více než deset let a nedávno si všimli, že mají na skladě až příliš velké množství čipů a dochází k přeplňování skladů. Z těchto informací Campling usoudil, že Apple pozastavil nákup komponent pro iPhone X.

továrna

Pokud Apple nenakupuje nové komponenty pro iPhone X, dá se předpokládat, že toto zařízení již vyrábět nebude. Tento předpoklad je v pořádku. Mirabaud Securities se ovšem do svých předpokladů trochu zamotali:

iPhone X je mrtvý.

Tak moment, ne tak rychle! Nejdříve se trochu uklidníme. Několik důvěryhodných zdrojů (s kontakty přímo na subdodavatele) potvrdilo na 99 % příchod tří nových iPhonů. Nejvíce se mluví o levném modelu s velkým LCD displejem. Nesmíme zapomenout ale ani na 5,8” iPhone X (a 6,5” Plus).

Pokud se ovšem očekává nástupce jednoho modelu, pak ten rozhodně mrtvý není.

Campling tedy tvrdí, že s příchodem nových produktů přestane Apple vyrábět iPhone X. I pokud by se něco takového stalo, ještě to neznamená, že je iPhone X mrtvý. Takový krok by byl sice nezvyklý, ale určitě ne ojedinělý.

iphone 5

Stačí si vzpomenout, co se stalo iPhonu 5. Ihned po vydání iPhonu 5s (a 5c) se přestal vyrábět. Důvodem byla příliš drahá výroba. Co tedy Apple udělal? Vydal 5s, nové super zařízení, a poté nahradil iPhone 5 modelem 5c, což byl v podstatě model 5 v plastovém těle. Problém vyřešen, příliš drahý telefon se transformoval do levného s nižšími výrobními náklady.

A co se děje tentokrát? Něco podobného. Je naprosto jasné, že výrobní náklady iPhonu X jsou daleko větší než u ostatních iPhonů. Apple si zřejmě uvědomil, že tudy cesta nevede nebo se v této formě nevyplatí. Místo toho se tedy zachová jako v roce 2013: vydá novou generaci, při které může optimalizovat výrobní náklady a zařadí i levný model s použitím stávající generace.

iphone x

A je to, letošní produktová řada je připravena a levný iPhone s 6,1” LCD displejem najednou dává větší a větší smysl, stačí si jen osvěžit paměť.

Nehledě na to, že celá řada ostatních analytiků s Camplingem prostě nesouhlasí. V článku od Toms’s Guide „Apple’s Killing Off the iPhone X? Uh, Not So Fast“ je citován Avi greengart, ředitel vývoje pro Global Data:

Je naprosto nepravděpodobné, že po tak dobrých výsledcích iPhonu X, které lze vidět z výsledků Applu z prvního kvartálu, by Apple i přes menší prodeje v poslední době změnil směr a rozhodl se ho pohřbít… Upřímně řečeno to zní naprosto směšně…

iphone x

Nezáleží tedy na prodejích iPhonu X, toto zařízení prostě mrtvé není! I když se Apple rozhodne po představení nové generace s výrobou nepokračovat, iPhone X mrtvý nebude! Poučeni minulostí budeme znát důvody takového rozhodnutí. Nehledě na tom, jak se budou podzimní nástupci jmenovat, jsme si naprosto jistí, že odkaz iPhonu X na nich půjde velice snadno rozpoznat.

Díky tomu budou živým důkazem toho, že iPhone X není vůbec mrtvý, akorát se dostal do nákladově efektivní podoby.

Zdroj: iPadInsight

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.