imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tato aplikace je stylová a trochu úchylná zároveň


Oba popisy se na dnes představenou aplikaci opravdu hodí. Jedna věc je jistá – potřebujeme ji vyzkoušet. Japonský vývojář si tak dlouho pohrával s AR a Face ID, až přišel na způsob, jak nechat zmizet svůj obličej.

Mysleli jsme, že nás po představení hry ovládané skrz Face ID jen pomocí obočí a nosu už nic nepřekvapí. Pak ale přišel vývojář z Japonska (odkud taky, že?) a ukázal nám něco neuvěřitelného.

Ano, vidíte správně. Muž s průhledným obličejem. Nejde přitom o kouzlo, Kazuya Noshiro si prostě uvědomil, že může propojit schopnosti Face ID a AR, aby vytvořil toto stylové demo.

Trik je jednoduchý. Noshiro udělal fotku svého okolí, následně využil data z Face ID, aby vyřízl svůj obličej z videa. Poté vložil obrázek okolí tam, kde byl jeho obličej.

Aplikace zatím není ke stažení, Noshiro právě naplno programuje, ale jedna věc je jistá – z nějakého důvodu víme, že si ji prostě chcete vyzkoušet. Je skvělá otázka, proč by vůbec někdo takovou aplikaci skutečně potřeboval, ale nemá smysl na ni odpovídat.

Jen to ale potvrzuje, že vývojáři skutečně dostali skrz ARKit a Face ID skvělé technologie, které tu dosud nebyly. Jak jinak je pak prozkoumávat, než právě skrz podobná dema nebo hry? Časem z nápadů mohou vzniknout zajímavé aplikace s reálným využitím, nejdříve ale musí vývojáři objevit vše, co jim nový svět technologií nabízí.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.